Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Kür

bademcik-iltihabı-için-bitkisel-kürBademcik en sık rastlanan sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Bademcik boğaz ağrısı ve yüksek ateş belirtileri ile kendini göstermeye başlar. Kişi yutkunma problemi yaşar ve bademcik iltihaplanması sonucu boğazda şişlikler baş gösterir. Bademcik son derece hassas bir alandır ve bademcik rahatsızlığı yaşayan kişilerde kulaklarda ve diş bölgesinde aşırı rahatsızlıklar oluşur. Pek çok bölgeyi etkileyebilen bademcik ihmal edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır. Genellikle cerrahi müdahaleler sonucu önlenmeye çalışılan bademcik iltihaplanması için bitkisel çözümler de mevcuttur. Bugün sizlerle bademcik iltihaplanması için bitkisel çözümler konusunu paylaşacağız. İlk olarak bademcik iltihaplanması nedenleri nelerdir bunları öğrenelim.

Bademcik iltihaplanması nedenleri;

Streptokok adı verilen bakteri türü bademcik iltihaplanmasının ana nedenidir.  Bademcikler sık sık iltihaplanır ve bakteri üremesi için oldukça elverişli bir ortam oluşur. Bakteriler bademcik bölgesinden kana karışırlar ve tüm organlara iltihabı rahatlıkla yayabilirler. Eğer vücudunuzda bademciklerden kaynaklı bir iltihaplanma varsa bu hayli tehlikeli bir durumdur. Kronikleşmiş iltihaplanması önlenemiyorsa eğer bu bademciklerin alınmasında oldukça fayda vardır.

Bademcik İltihaplanması İçin Bitkisel Kür

Sizlerle bir bitkisel gargara tarifi paylaşacağız. Bademcik iltihabı için bitkisel bir şifa oluşturacak olan bu bitkisel kür böğürtlen yaprağından, adaçayından, mayıs papatyasından ve kekikten yapılmaktadır. Eşit miktarlarda bu bitkilerden bir karışım elde ediliyor. Kurtulmuş ve ince ince kıyılmış olan bu bit ki karışımından 1 tatlı kaşığı kadar alıyoruz ve onu 1 su bardağı su ile kaynatıyoruz ( su kaynıyorken karışım eklenir).10 dakika kadar bu çayı demledikten sonra çayı süzüyoruz.  Ilık bir sıcaklığa ulaştığı zaman artık bu bitkisel kür ile gargara yapabiliriz. Gargara yapıp tükürdüğümüz çay karışımını gün için de farklı zamanlarda gargara yapıp tükürünüz. Bademcik iltihabı için bitkisel kür tariflerimiz ilerleyen yazılarımız içinde de sizlerle birlikte olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir