Cilt Kızarıklığı Giderici Bitkisel Kür

cilt-kızarıklığı-giderici-bitkisel-kürCilt kadın ya da erkek insanın dış dünya ile en çok temas ettiği noktalardan biridir. Böyle olunca da cildin değişik nedenlerle ( ortam, beslenme, sağlık vb. ) problem yaşaması yer yer kaçınılmaz olmaktadır. Hijyen,  cilt için çok önemli bir konudur ve bazen gerekli şartlar sağlanmadığında cilt kızarıklıkları oluşmaktadır.

Gerek kadın, gerekse erkeklerde yaşanabilen bu durum aslında çok çirkin bir görünüme de neden olduğundan tedavisi edilmesi gerekmektedir. Bunun için değişik yöntemler mevcuttur. Cilt kızarıklığı için bitkisel kür, cilt rengi dengeleyici bitkisel kür, uygulanan yöntemlerdendir.

Değişik kızarıklıklar için bitkisel kür mevcuttur. Bu kürler uygulanırken dikkat edilmesi gereken en temel nokta, cildin iyi tanınması, neden cilt kızarıklığının olduğu araştırılmalı ve cilt için bir uzman tarafından hazırlanan Cilt kızarıklığı için bitkisel kür uygulanmalıdır.

Kürleri adlanmak gerekirse, kızarıklık giderici bitkisel kür ve cilt rengi dengeleyici bitkisel kür en çok uygulanan kürlerdir. Yer yer sadece kızarıklık değil, cilt üzerinde oluşan cilt lekeleri de rahatsız edici boyutlara varabilmektedir.

Tüm bunlar için eğer cilt tipinizi biliyorsanız yapılabilecek evinizde basit zararsız yöntemler her cilt tipi için uygulanabilir.

İşte kızarıklık için bitkisel kür örneği;

  • 1 avuç dolusu çilek veya ahududuyu bir kâseye alın. Püre halinde ezip cildinize sürün. Ancak cildiniz kuru ise çilek püresine 2 çorba kaşığı süt kreması ekleyip karıştırın ve temizlenmiş cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Yıkayıp kurulayın.

Bu kür düzenli olarak uygulandığında dış etkenlerden kaynaklanan  cilt kızarıklıklarına iyi gelecektir. Ancak bunlar geçici çözümlerdir. Elma sirkesi de cilt üzerinde oluşan lekelerin giderilmesi için etkin bir çözümdür. Ama doğru kullanılmadığı zaman cilde yarar yerine zarar verdiğinden çok dikkatlice bu çalışmalar yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir