Sivilce Maskesi

sivilce-maskesiFazla yağlı yiyecek tüketmekten ya da fazla stres gibi durumlar sonucu cildimizde SOS belirtileri olan sivilceler ortaya çıkar. Geçici bir problem olan bu durum ise güzelliğinize gölge düşürecek seviyelerde olabilir. Bu problemden kurtulmak için sivilcelere bitkisel çözüm önerileri hazırladık. Sizde sivilceler için bitkisel maske arayışı içindeyseniz, aşağıda bahsedeceklerimizi dikkatle okumanızı öneririz.

Öncelikli olarak sivilceler için bitkisel kür hazırlarken kullanabileceğiniz maddeler ve özelliklerinden bahsedelim. Bu maddelerden limon suyu kurutucu ve lekeleri giderici özellik taşımaktadır. Gül suyu arındırıcı nitelik taşırken papatya çayı iltihaplara çözüm getirir. Bir başka madde olan yoğurt ise cildi yumuşatmakta ve de pürüzsüz hale getirmektedir. Bal ise nemlendirici özellik taşır. Bu maddelerden herhangi biri veya birkaçı sivilceler için bitkisel kür yapımında kullanılabilir. Ancak alerjiniz olan herhangi bir maddeyi kullanmaktan kaçınmalısınız.

Şimdi kendinizin de hazırlayabileceği sivilceler için bitkisel maske tarifinden bahsedelim. Maskemizin adı elma maskesidir ve malzemeleri bir adet elma ve iki çay kaşığı kadar baldır. Elmayı rendeledikten sonra balımızla iyice karıştırın. Karışımı sivilceli bölgeye haricen uygulayın ve yaklaşık yirmi dakika boyunca bekletin. Daha sonra önce ılık bir suyla yıkayın ve sonrasında soğuk suyla iyice yıkayıp, durulayın. Bir başka sivilcelere bitkisel çözüm şu şekildedir. Haftada bir kez uygulayabileceğiniz kürümüzün adı domates maskesidir. Bir adet domates ve bir çay kaşığı kadar toz şekeri, domatesi rendeledikten sonra iyice karıştırın. Sivilceli bölgeye haricen uygulayın ve kurumasını bekleyin. Diğer kürümüzde olduğu gibi önce ılık daha sonra soğuk suyla temizleyip, kurulayın.

Gördüğünüz gibi sivilcelere bitkisel çözüm mümkün. Yine de içeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz kremleri kullanmakta ısrarcıysanız, uzman dermatologlar tarafından önerilen ürünleri kullanmanızı öneririz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir