Çay Ağacı Yağının Kullanımı

çay-ağacı-yağı-kullanımı-bitkisel-yağlarSaç, cilt, akne, sivilce ve daha bir çok sağlık sorunu için adeta mucize dolu bir depo olan çay ağacı yağının daha önceki yazılarımızda faydaları konusuna değinmiştik. Bugün ise sizlerle çay ağacı yağının kullanımı konusunu paylaşacağız. Çay ağacı yağı kullanımı dahilen ve haricen kullanım olmak üzere yazımızda yer alacak.

Saç için çay ağacı yağının kullanımı; çay ağacı yağı saç kepeğini yok etmede hayli başarılıdır. Çay ağacı yağını ve badem yağını birlikte karıştırın ve saç diplerine uygulayın. Saça masaj yaparak uyguladığınız bu bitkisel yağ saçınızdan kepeği uzaklaştıracaktır. 3 çay kaşığı badem yağı ile 1 çay kaşığı çay ağacı yağını karıştırın ve saça masaj ile uygulayın kısa süre de farkı göreceksiniz.

Çay ağacı yağının kullanımı, cilt için; çay ağacı yağı cilde akne ve sivilcelere karşı uygulanır. Ayrıca cilde parlaklık verir.4 damla susam yağına 4 damla kadar da kayısı çekirdeği yağı ekleyin bu karşımın üzerine 3 damla kadar da çay ağacı yağı ekleyin cilde masaj yolu ile uygulayın.

Çay ağacı yağı ağız gargarası olarak da kullanılmaktadır fakat yutmamak şarttır.

Çay ağacı yağını dahilen kesinlikle kullanmayın!

Ciltleri hassas kişiler çay ağacı yağını kullanırken diğer yağların oranlarını artırsınlar veya kullanımına dikkat etsinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir