Defne Yaprağı Yağının Kullanımı

defne-yaprağı-yağı-kullanımıDefne yaprağı yağı en çok solunum yollarında meydana gelen rahatsızlıklar için kullanılan bitkisel yağlar ailesinin bir üyesidir. Defne yaprağı yağı ile pek çok solunum yolu rahatsızlığı tedavi bulmaktadır. Defne yaprağı yağının kullanımı üzerine hazırladığımız bu yazımızda, defne yaprağı yağının dahili ve harici kullanımlarından bahsedeceğiz.

Defne yaprağı yağının kullanımı; harici kullanımı

Defne yaprağı yağı solunum rahatsızlıkları için kullanılırken göğüs üzerine damlatılıp masaj yapılmalıdır. Masaj şeklinde uygulandığı dönemlerde diğer bitkisel yağlar ile karıştırılarak masaj yapılabilir.

Defne yaprağı yağı kullanımı; dahili kullanımı

Defne yaprağı yağı dahil kullanımında ise bir su bardağı suyun içerisin yaklaşık 3 veya 2 damla damlatılır ve bu şekilde hazırlanan su ile gargara yapılır. Bu şekilde kullanımı genellikle ağız ve solunum yolları enfeksiyonu için yararlı olmaktadır. Defne yaprağı yağının kullanımı dahili olarak şeker ile de olabilmektedir. Şekerin üzerine bir veya iki damla defne yaprağı yağı damlatın ve bu şekilde şekeri tüketin. Çok fazla tavsiye edilen bir kullanım şekli değildir.

Bebeklerde defne yaprağı yağı kullanımı; bitkisel yağlar ile karıştırılan defne yaprağı yağı ile bebeklerin ayak, sırt ve göğüs bölgesine masaj yapılmaktadır. Bu kullanım genellikle soğuk algınlığı yaşayan bebeklerde kullanılmaktadır.

Hamilelikte defne yaprağı yağı kullanımı; hamilelikte bu bitkisel yağı kullanmak sakıncalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir