BİTKİSEL YAĞLAR

Kakao Yağı ve Karın Çatlakları Bitkisel Çözüm

kakao-yağ-ve-karın-çatlakları-bitkisel-çözümCilt bakımı ve kozmetik alanda son senelerde adından oldukça fazla bahsettiren Kakao yağı, bilhassa çatlak tedavisi için ideal bir doğal bakım ürünü olarak ön plana çıkmaktadır. Neredeyse bütün kadınların ortak sorunu olan hamilelikte çatlak tedavisi için kullanılan kakao yağı faydaları arasında selülit oluşumlarının engellenmesi de yer alır. Cilde masaj yaparak uygulandığında gözeneklerinin açılarak derinin daha rahat nefes almasını sağlayan kakao yağı ayrıca hamilelik çatlakları için bitkisel çözüm olarak beklenenin de ötesinde fayda sağlayabilmektedir. Hamilelik süresinde alınan kilolar nedeni ile oluşan karın çatlakları bütün kadınların korkulu rüyası olmasına karşın kakao yağının “hamileliğin erken dönemlerinden itibaren kullanılmaya başlanması” ve doğum sonrasında da karın bölgesine düzenli olarak uygulanmasının devam ettirilmesi halinde çatlak sorunun büyük oranda engellenmesi mümkündür.

Karın Çatlaklarına Kakao Yağı

Hamilelikte çatlak tedavisi için kakao yağının doğum sonrasında çatlaklar oluştuktan ve derinleştik sonra değil, gebeliğin ilk aylarından itibaren kullanılmaya başlanması önemlidir. Karın çatlakları dışında kış aylarında kadın erkek fark etmeksizin herkeste görülen dudak çatlaklarının önlenmesi için de kakao yağı kullanılabilir. Zaten neredeyse her üç kadının birinde görülen çatlak sorununun hamilelikte hızla alınan kilolar nedeni ile daha da önemli bir probleme dönüşmemesi için kakao yağının günde iki defa masaj yapılarak uygulanması yeterlidir. Hamilelik çatlakları için bitkisel çözüm yollarını arayanlar, çatlak tedavisi için kakao yağını gönül rahatlığıyla deneyebilir.

One thought on “Kakao Yağı ve Karın Çatlakları Bitkisel Çözüm

  • Yasemin

    Merhaba ben kullanacağım yağlarda saf katkısız olmalarını çok önemsiyorum. Birçok yerde doa kozmetiği yağlarının övüldüğünü gördüm. Sizin öneriniz nedir.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir