Keten Yağının Kullanımı

kekik-yağı-kullanımıZengin proteinleri ve doymamış yağ asitleri ile oldukça sağlıklı bulunan keten yağı bitkisel yağlar içerisinde pek çok herbalist tarafından tüketilmesi hayli önerilen bir yağdır. Bugün sizlerle keten yağının kullanımı üzerine duracağız. Oldukça önemli olan bu bitkisel yağ başta kadınlar olmak üzere herkes tarafından tüketilmesi gereken bir bitkisel yağdır.

Menapoz için keten yağı!

Kadınların en sıkıntılı dönemlerini temsil eden menapoz, keten yağının faydaları için en çok tercih edilen hastalıktır. Daha rahat bir menapoz dönemi geçirebilmek için mutlaka keten yağından faydalanmanız gerekmektedir.

Keten yağının kullanımı;

Keten yağının dahili kullanımı için 1 bardak suyun içerisine 5 damla kadar keten yağı damlatılması gerekiyor. Daha sonra bu kürü içerek ketenin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Bitkisel yağlar ne kadar sağlıklı olursa olsunlar, fazla kullanımları farklı sağlık sorunlarına sebep verebilmektedir. Bu nedenle mutlaka dozunda bir kullanım gereklidir. Ayrıca hamileler ve çocuklar için bitkisel yağlar kullanmak doğru değildir. Bitkisel yağlar kullanılırken dikkatli olmakta fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir