Dukan Diyeti Seyir Evresi 2

dukan-diyeti-seyir-evresi-2Bir önceki yazımızda Dukan diyeti seyir evresinde yaşananlara, SP ve PS kavramlarına değinmiştik. Dukan diyeti seyir evresinde kilo verme olayı nasıl işler bunlara değinmiştik. Bu yazımızda ise Dukan diyeti seyir evresinde yenilecek besinler ve yeme şekilleri üzerine yeni bir Dukan yazısı ile sizlerleyiz.

Dukan diyetinin atak evresinde yenilen tüm besinleri bu evrede de tüketiyoruz. Bunların yanı sıra bazı besinleri de ek olarak bu devreye dahil ediyoruz. Bu devrede eklenen besinler sebzeler. Çiğ ya da pişmiş sebzeler Dukan diyeti seyir evresinde diyetimize dahil oluyorlar. Atak evresinde yaptığımız gibi seyir evresinde de istediğimiz besini istediğimiz zaman tüketiyoruz.

Bunun yanı sıra atak evresinde günde sadece 1,5 kaşık tükettiğimiz yulaf kepeğini Dukan diyeti seyir evresinde günde 2 kaşığa çıkarıyoruz.

SP günlerinde sadece protein yani saf protein ile besleniyoruz. PS günlerinde ise bu proteinlerin yanına çiğ yada haşlanmış sebzeleri dahil ediyoruz.  Fakat sakın ola ki sebzeleri tek aşına tüketmeyin. Mutlaka sebzelerin yanında proteinler yer olmalıdır.

Bir sonraki yazımızda Dukan diyeti seyir evresinde besinleri tüketme şekillerini anlatacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir