Adet Ağrısına Ne İyi Gelir?

karın ağrısıÇoğu bayanın kabusu haline gelen adet ağrısı bugün Bitkisel Dermanlar okuyucuları için ele alınıyor. 28 günde bir tekrarlanması oldukça sağlıklı bulunan ve beraberinde de her ay çekilen ağrıları getiren regl dönemi kadınların üstünde en çok kafa patlattıkları konular arasında yer almaktadır. Peki yok mudur adet sancısının çözümü? Adet ağrısına ne iyi gelir? Günün konusu olarak karşımıza çıkan bu durum için bitkisel çözümler ile karşınızdayız.

Adet ağrısına ne iyi gelir sorusunun başında maydanoz gelir. Adet dönemi yaklaşırken maydanoz tüketmek adet ağrılarında fark edilir bir azalmaya neden olacaktır. Adet ağrısının azalması için bir diğer durum ise tuzu kesmektir. Tuzdan ve tuzlu besinlerden uzak durmalısınız. Özellikle adet dönemi yaklaşırken ve adet dönemi esnasında tuz hayatınızdan uzak kalmalı. Lif oranı yüksek ve protein değeri fazla olan besinler adet ağrısına iyi gelen besinler arasında yer alır. Adet döneminde bu tarz besinlere ağırlık vermeniz adet sancısını azaltan bir etki gösterecektir.

 Adet ağrısına ne iyi gelir? Keten tohumu! Keten tohumu adet ağrısı için önerilen bir diğer besindir. Özellikle bitkisel bir ilaç olarak algılanması kuvvetli olan bu besin adet ağrısı içinde bir şifa kaynağıdır. Keten tohumunu nasıl tüketmeliyim? Keten tohumu adet ağrıları için tüketilirken yoğurt ile karıştırılarak yenilebilir. Yoğurtun içine keten tohumu katın ve bunu adet döneminiz yaklaşırken yemeye başlayın.

Adaçayı ile adet ağrısını azaltabilirsiniz. Şifalı bitkiler ailesinin tartışılmaz bir ferdi olan adaçayı adet ağrısı içinde iyi gelen bitkiler arasında yer alıyor. Adaçayını civan perçemi ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.  Aslanpençesi ve çobançantası bitkisi de yine aynı şekilde adet ağrısı için iyi gelen bitkiler arasında yer alırlar. Bu bitkileri tüketirken bir araya getirip bitki çayı halinde kullanmanız önerilebilir. Eşit miktarlarla kullandığınız bu bitkileri bir cezve veya çaydanlıkta sadece bir taşımlık kaynatabilirsiniz. Tatlandırıcı olarak şeker yerine çok az bal katmanızı öneriyoruz. Adet ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler tek başlarına da kullanılabilmektedirler. Yine aynı usul ile bu bitkileri tek tek bitkisel çay yaparak da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir