Alıç Neye İyi Gelir?

Alıç Neye İyi GelirAlıç, C vitamini bakımından çok zengindir. DNA yapısını koruması içerdiği antioksidanlarla mümkün olmaktadır. Bitki her yanıyla insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Şifa kaynağı olan alıç neye iyi gelir diyorsanız, serbest radikalleri vücuttan atar. Kalp yetmezliği ve ritim bozuklukları için alıç alternatif tedavi uygulamaktadır. Şifalı bitkisel reçeteler içinde en çok varlık gösteren bitkilerden bitkidir. Ayrıca alıç neye iyi gelir kan dolaşımını düzenler, damar sertliği oluşumunun önüne set çeker.

Üstelik alıç neye iyi gelir hipertansiyonu da dengeleyici özellik taşır. Sinir durumlarında göğüs sıkışması ve nefes darlığını durumlarına engel olur. Ciltte oluşan yaraların çabuk ve lekesiz kapanmasını sağlar. Geçmeyen kuru öksürük durumlarında alıç çayı yardımcı olacaktır. Sakinlik veren yatıştırıcı etkisiyle, doğal arındırıcı olarak bilinir.

Bağırsak tenyalarını ve parazitleri düşürme konusunda yardımcı bitkidir. İdrar kaçırmayı durdurmak için alıç faydaları etkili olacaktır. Dağınık hafızayı toparlayan alıç faydaları dikkat dağınıklığını önlemektedir. İş ve sosyal hayatın getirdiği olumsuzluklar stresi tetikler. Değişken ve agresif duygu durumlarıyla mücadele etmek için alıç faydaları etkili olur. Alıç kurutulmuş meyvelerini çay gibi demleyip, şekersiz olarak tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir