Elma ve Elma Sirkesi Neye İyi Gelir?

elma-ve-elma-sirkesi-neye-iyi-gelirKış aylarının en çok tüketilen meyvelerinden biri olan elmanın insan sağlığına birçok faydası bulunduğu gibi elmas sirkesinin yararları da görmezden gelinemeyecek kadar fazladır. Karaciğer ve prostat kanserine karşı etkin korunma imkanı sunan elma sirkesinin yararları aslında saymakla bitmeyecek türden. Bol vitamininden dolayı meyve olarak tüketildiğinde kış aylarından en çok görülen grip ve nezle gibi hastalıklara karşı etkin koruma sağlayan elma, mineral zengini bir meyve olduğu için sirke olarak tüketildiğinde sağlığın korunmasına yardımcı olur.

Elma Sirkesi Neye İyi Gelir?

Elma sirkesinin faydaları, elmanın içindeki yüksek oranlı A vitamininden ve mineral dengesinden kaynaklanır. Bakır, Mangan, Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum ve Flor gibi sağlıklı bir yaşam için her insanın ihtiyaç duyduğu temel yapı taşlarına sahip olan elma sirkesinin faydaları arasında solunum yolları rahatsızlıklarının azalmasına yardımcı olması da sayılabilir. Diş çürümelerinin ciddi oranda azalmasına yardımcı olduğu yönünde pek çok tıbbi araştırma bulunan elma ve elma sirkesi zayıflama konusunda da oldukça faydalıdır.

Elma Neye İyi Gelir?

C Vitaminine eşdeğer Fenolik bileşenlerin yanı sıra çok yüksek A Vitamini değerlerine sahip olan elma düzenli tüketilmesi halinde birçok hastalığa karşı koruma sağlar. Taze elmanın içinde bulunan antioksidan özellikli kimyasalların beyin hücrelerinin korunmasına ve zihinsel faaliyetlerin daha sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir. Birçok kanserden korunma imkanı sunan elma aslında yer yaştan insanın düzenli olarak tüketmesi gereken doğal bir şifa kaynağıdır.

One thought on “Elma ve Elma Sirkesi Neye İyi Gelir?

  • 20 Aralık 2013 tarihinde, saat 06:27
    Permalink

    merhabalar sorularıma yeterli cevap bulamadım bitkilerin nasıl kullanılacağı yazmıyor mesela ne işe yaradığını yazıyor ama nasıl kullanılacağı ve nasıl yenilip içildiği yazmıyor kullanımı hakkında bilgi lütfen tesekkürler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir