BİTKİSEL KÜRLER

Soğuktan Çatlayan Eller İçin Bitkisel Kür

soğuktan-çatlayan-eller-için-bitkisel-kürÇatlayan eller sorununa iyi gelebilecek olan birkaç tarif olarak şunları söylememiz mümkündür.Yumuşak ellere kavuşmak istiyorsak bir miktar suya bir miktar ısırgan otu katıp kaynatın ve oluşan karışım biraz soğuduktan sonra ellerinizi bu karışım ile birlikte yıkayın.Başka bir tarif olarak ise biraz badem yağı ile birlikte kakao yağını 5-10 dakika kaynatın ve daha sonra oluşturduğunuz bu karışım ile ellerinizi yıkayın.

Çatlayan eller için bitkisel krem kullanmak ellerinize doğal bir yumuşaklık verir.Kış aylarında evlerimizde kullandığımız ısıtma sistemleri ortamdaki nemi aldığı gibi vücudumuzda bulunan bütün nemi de alır ve bu nedenle ellerimizin normalden daha kısa bir sürede çatlamasına veya kurulaşmasına neden olur. Soğuktan çatlayan eller için bitkisel çözüm olarak yukarıda verdiğimiz tarifleri hazırlayarak korunabilir ve bu sayede yumuşacık ve sağlıklı ellere sahip olabilirsiniz.

Sürekli çatlayan eller için bitkisel kür tariflerini sizler için yukarıda paylaşmıştık. Bunlara ek olarak ise patates püresi de kullanılabilir. Patates püresi çatlayan ellere normal nemlendirici kremlerden daha iyi gelmekle birlikte, kimyasal hiçbir madde içermediği için de oldukça sağlıklıdır. Bu tarifi hazırlamak için patatesleri iyice haşlayın daha sonra kabuklarını soyarak bir miktar zeytinyağı ekleyerek püre şekline getirin. Oluşturduğunuz bu püreyi ellerinize sürün. 15-20 dakika ellerinizi bu şeklide bekletiniz ve daha sonra ılık suyla güzelce yıkayınız sonucu sizde göreceksiniz.

Ellerinize tam bakımı sağlamak için ellerinizi yıkadıktan sonra kesinlikle temiz bir havluyla kurulayınız. Bu sayede ellerinizin kurumasını ve buna bağlı olarak ellerinizin çatlamasını önleyebilirsiniz. Temizlik yaparken kullandığımız deterjanlar da ellerimizin yıpranmasına sebep olur. Bu yüzden temizlik esnasında eldiven kullanmamız ellerimiz için olumsuz sonuçlar doğmasını önler. Ayrıca cilt sağlığınız için bol bol su tüketmeniz vücudunuzun nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir