DİYETLER

Salatalık Diyeti

Türk mutfağının olmazsa olmazı salatalık! Dünyanın pek çok bölgesine ihraç ettiğimiz salatalık yetiştirme olanakları olarak ülkemizde oldukça verimli tarım arazilerine sahiptir. Yeme kültürümüzün bu kadar merkezinde bulunan salatalık ile kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Bugün salatalık diyeti hatta salatalık diyetleri ile karşınızdayız. Kilo vermenizi sağlayacak olan salatalık diyeti aynı zamanda cildi güzelleştirme etkisi ile de cildinizde fark hissettirecek. Fakat hep söylüyoruz bir diyete başlamadan önce mutlaka o diyette yer alan besinlere karşı bir reaksiyonunuzun olup olmadığını öğrenmeniz ve sağlık durumunuzun bir diyeti kaldırıp kaldıramayacağı öğrenmeniz gerekmektedir. Şimdi sizleri için seçmiş olduğumuz salatalık diyeti listeleri ile baş başa bırakıyoruz.

2 Haftada 7 Kilo Verdiren Salatalık Diyeti

2 haftada 7 kilo vermenizi sağlayacak olan salatalık diyeti bugün sizler için vereceğimiz ilk diyet listesi.

Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta ve yanında 2 adet salatalık

1. Ara Öğün: 1 adet meyve ( muz ve üzüm dışında bir meyve seçmeniz yararlı olacaktır)

Öğlen Yemeği: Bol salatalık ve yeşillik ile yapılmış salata yanında 1 dilim kepek ekmeği

Akşam Yemeği: Dilediğiniz herhangi bir meyveden 300 gram kadar tüketin. Yine muz ve üzümden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

1 Haftada 6 Kilo Verdiren Salatalık Diyeti Listesi

Salatalık diyeti ile bir haftada tam 6 kilo vermeniz mümkün! Evet ben bu meşaketli ve katı diyeti uygularım diyenler için 1 haftada tam 6 kilo verdiren salatalık diyeti listemiz;

Uyanınca: 2 su bardağı su

Kahvaltı: 250 gram kadar yağsız yoğurt, 4 yemek kaşığı yulafı akşamdan suya koyun, sabah yulafların suyunu süzüp yoğurdun yanında tüketin. Bunların yanında da 2 adet kuru incir.

1. Ara Öğün: 2 adet salatalığın yanında 2 su bardağı su için.

Öğlen Yemeği: Cacık (yoğurt ve 4 adet salatalık ile hazırlanacak) yanında 1 dilim çavdar ekmeği

2. Ara Öğün: 4 adet salatalık ile birlikte 2 adet kivi yanlarında da 2 su bardağı su

Akşam Yemeği: Salata (4 adet salatalık, roka ve 1 adet domates ile hazırlanacak) yanında 1 dilim çavdar ekmeği ile tüketiniz.

3. Ara Öğün: Bu ara öğünü 21.00 da yapıyorsunuz. 1 adet kivi, 2 adet salatalık yanında 200 gram yağsız doğal yoğurt ve 2 su bardağı su.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Salatalık Diyeti Listesi

Ben 3 günde 3 kilo vermeliyim diyenlere gelsin! Şok diyet uygulayarak kısa sürede içine girmek istediğiniz elbiseye sizi kavuşturacak salatalık diyeti listesi işte burada;

Kahvaltı: 1 fincan yeşil çayın yanında 1 adet dilimlenmiş salatalık, 1 su bardağı limonlu sıcak su, 1 adet meyve (meyve olarak elma,armut, kivi, portakal, ayva, mandalina, greyfurt, nar tercih ediniz)

1. Ara Öğün: 100 gram doğal yoğurdun yanında 2 adet salatalık

Öğlen Yemeği: 1 porsiyon yeşil salata çok az tuzlu çok az yağlı, yanında 1 salatalık ve meyve (meyve yukarıda verdiğimiz seçeneklerden seçmeniz önerilir)

2. Ara Öğün: 1 adet haşlanmış yumurtanın yanında 1 fincan çay (şekersiz)

Akşam Yemeği: 1 parça ızgara et (et olarak, yağsız biftek, tavuk göğsü, balık seçilebilir) yanında elma sirkeli salata (yeşillikler ve sadece salata kullanılarak hazırlanmalı, yağ, tuz yok)

Domates diyeti listemize göz atmak için tıklayınız!

Protein diyeti yazımız için tıklayınız!

Karpuz diyeti ile kilo vermek için tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir