BİTKİSEL KÜRLER

Cilt Kararması ve Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

Cilt-Kararması-İçin-Güneş-Lekeleri-İçin-Bitkisel-ÇözümlerYaz güneşi cildimizde ne çok tahribat bırakıp uzaklaşıyor değil mi? Yaz güneşinin oldukça can sıkıcı olan hasarlarından korunmak veya kurtulmak için cebinizi yakan paraları kozmetik ürünlerine vermekten kaçınmayacağınız bir dönemdeyiz. Bütün bunları düşününce kozmetik ürünleri yerine daha sağlıklı olan bitkisel yöntemler uygulamaya ne dersiniz? Güneş yanıklarından kurtulmak mümkün mü? Güneş yanıkları nasıl tedavi edilir bu konu üzerine eğilim göstereceğiz bu yazımızda. Güneş yanıkları ile bitkisel yöntemler dahilinde baş edebilmek oldukça olasıdır. Evde yapacağınız güneş yanığı maskeleri sayesinde güneş yanıklarını cildinizden büyük ölçüde uzaklaştırabilirsiniz.

Cilt tonunun açılması için patates suyu!

Güneş yanıkları için evde maske yapımı konusunda sizlere ilk önerimiz patates maskesi olacak. Güneş yanıklarından cildinizi arındırmak için sadece patatesin bile oldukça etkili olduğunu bilmenizde fayda var.  Patates suyu cilt kararması için son derece etkili! Güneş etkisi ile beyazlığını ve açık rengini kaybetmiş olan cilt daha sonra patates suyu etkisi ile eski açık rengine kavuşabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken ise sadece patatesin suyunu çıkarmak. Suyu çıkmış patatesin suyunu cildinize ve özellikle güneş kararması olan bölgeye uygulamalısınız. Patates suyu sayesinde cilt tonunuzda gözle görülür bir açılma olduğu u fark edeceksiniz. Cildinize uyguladığınız patates suyunu yaklaşık 15 veya 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Daha sonra durulayarak cildinizi patates suyundan arındırın.

Limon güneş lekelerinin bir numaralı düşmanı!

Güneş ışınlarının en zarar verdiği cilt alanı yüz ve kollar olmaktadır özellikle yüz uzun süre güneşte kalan kişiler için en tahribata uğrayan alanlar arasında yer alır. Güneş ışınları yüz ile genellikle dik bir açı ile temasta bulunurlar işte bu yüzden yüzünüzü güneşten korumanın yollarını mutlaka ihmal etmemelisiniz. İhmal ettiniz veya güneş ışınları ile baş edemez duruma geldiniz işte o zaman yapmanız gereken en etkin yollardan biri limon ile cildinizi ovmak olacaktır. Limonu ikiye bölün ve yüzünüze uygulayın. Dairesel hareketler ile limon suyunu cildinizin emmesine özen gösterin. Güneş cildimi kararttı bundan nasıl kurulacağım diyenler için işte bu kür mucizeler yaratacak. Limon ile cildi ovma işlemini haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Cilt kararması için limon kürü son derece önemli bir fayda sağlayacaktır.

Güneşten kaçının!

Güneş yanıklarına asla meydan vermemeli ve cildinizde leke bırakmamasına izin vermemelisiniz. Güneş yanıkları özellikle ilerleyen yaşlarda cildinizde ortaya çıkmaya başlayacak ve cildiniz sahip olduğu nemi kaybettikçe belirginleşeceklerdir. Lekelerle dolu bir cildin var olduğu bir yaşlılık dönemi geçirmemek için güneşin dik ışınlarına maruz kalmayın. Mutlaka güneş lekelerini önlemek için bir güneş kreminiz olsun. Güneş kremi ile birlikte güneş gözlüğü kullanmakta oldukça faydalı olacaktır. Bu yazımızda güneş yanıkları nasıl geçirilir, güneş lekeleri ev maskeleri ile nasıl yok edilir bunları birlikte paylaştık.

One thought on “Cilt Kararması ve Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

  • Ya ben simdi anlamadim limon kuru ve patates kuru derken kabugunumu kastettiniz teşekkurler…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir