BİTKİSEL KÜRLER

Prostat İçin Şifalı Bitkiler ve Hazanbel Kürü

hazanbelHazanbel bitkisi şifalı bitkiler arasında yer alan kokusu oldukça ağır bir bitkidir. Hazanbel bitkisi aktarlarda genellikle hazanbel kökü olarak satılır. Hazanbel kökü en çok prostat tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Hazanbel prostat ve prostat kanseri için tercih edilen en önemli şifalı bitkiler arasında yer alır. Hazanbel bitkisi ile şifa bulmak isteyen hastalar için hazanbel kürü tarifi vereceğiz. Bu bitkisel kür prostat rahatsızlıklarınızı büyük ölçüde gidermeye yardım edecektir.

Hazanbel kürü nasıl yapılır?

Hazanbel kürü hazenbel kökünün dövülmesi sonucu elde edilen hazanbel kökü tozu ile yapılır. Bir tatlı kaşığı ile hazanbel kökünün bir su bardağı sıcak su ile demlenmesi sağlanır. 20 dakika kadar demlenen hazanbel suyu daha sonra süzülür. Bu şekilde elde edilen hazanbel kürü yemeklerden sonra gün içerisinde 2 veya 3 bardak tüketilir. Bu kürü iki hafta boyunca uygulamanız gerekmektedir. Prostat için hazanbel kürü iki hafta uygulanmasından sonra bir hafta ara verilir. Prostat için şifalı bitkiler içerisinde en çok tanınanı olan hazanbel bitkisi ile uygulayacağınız bu kür büyük ölçüde şikayetlerinizi azaltacaktır.

Hazanbel faydaları arasında yer alan diğer unsurlar ise; sinir yatıştırıcı olarak tüketilen hazanbel aynı zamanda karaciğer ve pankreas içinde oldukça faydalı bir bitkidir. Hazanbelin faydaları içerisinde dalak ve safra kesesi içinde bir şifa dağıtması bilinen bir diğer özelliğidir.

One thought on “Prostat İçin Şifalı Bitkiler ve Hazanbel Kürü

  • Mehmet AYDEMİR

    Hazanbel Kökü ve Kereviz Tohumunu denedim, prostatit ağrı ve sızımı geçirdi. Geçmiş olsun.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir