BİTKİSEL YAĞLAR

Biberiye Yağı Kullanımı

biberiye-yağının-kullanımıPek çok fiziki ve ruhsal rahatsızlığı tedavisinde kullanılan bitkisel yağlardan biri olan biberiye yağı kullanımı konusuna değineceğiz. Bitkisel yağlar özellikle son yıllarda rahatsızlıkların tedavisinde hem dahili hem de harici kullanımları ile alternatif bir tıp alanı oluşturmaktadırlar. Biberiye yağının hafıza güçlendirici etkisi onun ruhsal açıdan fayda sağladığı rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Akne ve sivilce tedavisi içinde kullanılan biberiye yağı son derece etkilidir. Cilt bakımı için bulunmaz bir bitkisel yağdır.

Biberiye yağının kullanımı; harici kullanımı

Birkaç damla biberiye yağını yine birkaç damla susam yağı ve kantaron yağı ile karıştırarak bir bitkisel yağ kürü hazırlıyoruz. Biberiye yağı bitkisel kürünü vücudumuza masaj yaparak uyguluyoruz.

Biberiye yağının kullanımı; dahili olarak

Biberiye yağını dahili olarak kullanırken bir bardak suyun içine 2 veya 3 damla damlatarak içiyoruz. Bu karışımı bu şekilde tüketmek özellikle karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları için yararlı olacaktır.

Hamilelikte bitkisel yağ kullanımı;

Hamilelikte biberiye yağı kullanımı yapılmaması gereken bir konudur. Hamileler kesinlikle biberiye yağı kullanmamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir