BİTKİSEL YAĞLAR

Cilt İçin Argan Yağı Kullanımı

cilt-için-argan-yağıArgan yağının kozmetik dünya içerisinde yer alan pek çok ürünün üzerine kara bir gölge gibi çöktüğü oldukça aşikardır. Argan yağının kullanımı krem gibi cilde uygulanmaktadır. Bu şekilde kullanıldığı zaman argan yağı cilt için muhteşem etkiler göstermektedir. Saç bakımı, tırnak bakımı gibi etkilerinin yanı sıra argan yağı cilt içinde oldukça faydalıdır. Argan yağını cilde uygularken yapmanız gereken bazı ipuçları vereceğiz. Argan yağı nasıl kullanılır sorusunun cevabını bu yazıda bulabileceksiniz.

Arınmış bir cilde argan yağı uygulamak daha etkili olacaktır. İşte bu noktada argan yağı uygulanmadan önce duş alınması gerekmektedir. Duş esnasında arınan ve açılan gözenekler argan yağının cilde daha hızlı nüfus etmesini sağlayacaktır. Cilt için argan yağı kullanırken argan yağı krem gibi sürülmektedir. Duş aldıktan sonra sorunlu bölgeniz için argan yağını birkaç damla elinize alıyorsunuz ve sorunlu bölgenin üzerine masaj yaparak sürüyorsunuz. Argan yağı emilimi sağlandıktan sonra bu bölgelerde uzun süreli kullanım sonrasında inanılmaz derecede düzelmeler gözlenmektedir.

Argan yağını genellikle çatlak sorunu yaşayan bayanlar kullanmaktadırlar. Pürüzsüz bir cilde sahip olma arzusu içerisinde olan bayanlar için argan yağı doğadan gelen bir mucizedir. Doğum sonrası oluşan çatlakların tedavisinde aksatmadan uygulanan argan yağı önemli derece de etkiler yapacaktır. Argan yağının kullanımı çatlak bölgesine yağın sürülerek masaj yapılarak yedirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Pek çok güzellik salonunda kullanılan argan yağını evinizde sadece bir argan yağına sahip olarak uygulayabilirsiniz.

Yüz için argan yağı kullanımı ise yine yaygın olan bir diğer unsurdur. Sivilceler, güneş lekeleri ve kırışıklıklar insanların en istemedikleri görüntüler arasında yer almaktadırlar. Kişiler argan yağı kullanarak bütün bu sevimsiz durumlardan kurtulabilmektedirler. Her gün parmaklarınızın ucu ile yüzünüze uyguladığınız argan yağı kırışıklıklarınıza sivilcelerinize ve siyah noktalarınıza iyi gelecektir. Pürüzsüz bir cilt için her geçen gün kullanımı artan argan yağı mutlaka denemeniz gereken bitkisel yağlar içerisindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir