KAÇ KALORİ

Simitin Kalorisi Kaç?

Simitin Kalorisi KaçSevgili okurlarımız her sabah muhteşem kokusuna dayanamayıp aldığımız simitin kalorisi o kadar da masum mu? 1 simit kaç kalori? Yoğun iş yaşamı temposu içerisinde özellikle sabah kahvaltısı için vazgeçilmez seçeneğimiz olan simit her sabah afiyetle yedikten sonra minik bir pişmanlık yaşamanıza neden olur. Bu pişmanlığın adı da simitin kalorisi oluyor sevgili okurlar. Sizce 1 simit kaç kalori? Günde bir simit tüketen kişi zayıflayabilir mi? Tüm bunları bir yana bırakalım diyette simit yenir mi aslında en çok merak edilen sorudur.

Üzülerek söylüyoruz ki bir simit içeriğinde 4 veya 6 dilim arasında ekmek barındırır. Hiçte masum olmayan bu sayı sizin kilo vermenizi mutlak suretle durduracaktır. 1 simit tüketen kişi ortalama 5 dilim ekmek yemiş sayılır. Buda simitin kalorisi noktasında masum olmayan bir yemekle örtüştüğünü göstermektedir. Günümüzde simit pastane simidi ve sokak simidi olarak ikiye ayrılmaktadır. Eğer simit almak için bir karar verdiyseniz kararınızın sokak simidinden yana olmasını öneriyoruz zira sokak simidi pastane simidine oranla kalori olarak daha düşük bir simittir.

Simidin kalorisi ise;

Ortalama 100 gr gelen bir simit kalori olarak yaklaşık 430-440 kalori aralığındadır. Bu aralığı simidin içinde kullanılan yağ oranı artırıp azaltabilmektedir. Susamsız simit tüketmek susamlı simit tüketmeye oranla çok daha masum bir diyet yemeği seçeneği olmaktadır. Simidin kalorisi yüksek değerlere sahip olduğu için eğer sabah kahvaltısında simit tüketmeyi tercih ediyorsanız, öğlen ve akşam yemeği seçeneklerinizi çok daha hafif olarak belirlemelisiniz.Hafif salatalar ve sebze yemekleri sabah yenilen simidin kalori dengesini sağlayacaktır.  Bu nedenle mutlaka gün içerisinde yediklerinizi dengelemeye özen gösterin. Kalorisi yüksek simit tüketildiği zaman günlük yenecek diğer öğünlere dikkat hanımlar beyler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir