NEYE İYİ GELİR?

Böğürtlen Neye İyi Gelir?

böğürtlen-neye-iyi-gelir-1Böğürtlen neye iyi gelir sorusunun en iyi cevabını verebilmek için böğürtlenin içindeki kimyasal bileşimlere göz atmakta fayda var. Magnezyum-şeker-iyot-mangan ve vitaminlerden oluşan böğürtlen mineral vitamin ve Organik asitlerce çok zengin bir meyvedir. Oldukça zengin bir yoğunlukta insanların en çok ihtiyaç duyduğu vitamin-mineral ve organik asitler özel bileşimleri sayesinde böğürtleni bir şifa kaynağı haline getirmişlerdir.

Böğürtlen Neye İyi Gelir?

Böğürtlenin bağışıklık sistemimizi koruyan özelliğinin yanında Hipertansiyonu düşücü-ödem rahatsızlığı olanlarda idrar söktürücü özelliği vardır. En önemli özelliklerinden biri de kansere karşı vücudumuzun direncini arttırmasıdır. Bir avuç böğürtlende çok az miktarda kalori olduğu için bolca böğürtlen yiyebilirsiniz. Ayaklarınızda şişkinlik varsa, sık sık bademcik iltihabı geçiriyorsanız vücudunuzun hastalıklara karşı direnci zayıf ise mutlaka böğürtlen meyvesi tüketiniz. Böğürtlen bitkisi kaynatılıp içildiğinde hastalıklara karşı daha güçlü bir direnç sağlayan bir bünyeye sahip olacaksınız.

Böğürtlen neye iyi gelir diye soranlara verilecek tek cevap şu:

Şu ana kadar yapılan araştırmalar böğürtlen meyvesinin ve bitkisinin faydalarının henüz tam olarak keşfedilmediği yönünde. Çünkü her yapılan araştırma yeni bir fayda ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle böğürtlenin faydaları nelerdir diye soranlara şimdilik bağışıklık sistemini koruyucu-ödem söktürücü-iltihap kurutucu-hiper tansiyon düşürücü özelliklerini sıralayabiliriz. Şifalı bitkiler aleminin gülgiller ailesinin gözde bitkisi olan böğürtlenin faydaları nelerdir sorusunun şu an için yapılan araştırmalarda eksiksiz bir cevabı yok. Araştırmalar devam ettikçe mucizevi böğürtlenin faydaları gittikçe daha da artacak gibi. Bitkiler aleminin Rubus cinsine ait olan bu meyvenin ait olduğu cinsin diğer bitkileri üzerinde araştırmalar geliştikçe tabiatta var olan her bitkinin biz insanlara bütün içtenlikleri ile buram buram şifa dağıttığını keşfedeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir