SAĞLIK

Haftada 5 Kilo Verdiren Meyve Diyeti

Kısa sürede vermeniz gereken kiloların öncüsü olarak meyveler, ideal kilonuza ulaşmanızı sağlayacaktır. Bun göre haftada 5 kilo vermeniz meyve diyeti ile mümkün olacaktır. Son derece sağlıklı olan meyveler, bedensel ve zihinsel anlamda sizleri besleyecek, enerji potansiyelinizi üst düzeye çıkaracaktır. Eğer sizde meyve diyeti haftada 5 kilo vermek istiyorsanız, hemen harekete geçebilirsiniz.

Diyete başladığınız ilk günün sabahında, mevsim meyvelerinden hazırlanmış olan bir porsiyon meyveyi tüketebilirsiniz. Yanında mutlaka yeşil olmasına da ayrıca özen gösterin. Gün içinde kalori miktarını göz önünde bulundurarak, yoğurdun içine ekleyip tüketebilirsiniz. Bu sayede meyve diyeti sizlerin kalori miktarını dengeleyecek, sindirim sisteminizin çalışmasını sağlayacaktır. Meyvelerden herhangi birini seçebileceğiniz gibi, kalori miktarlarını da ayırt edebilmelisiniz.

Meyve Diyeti Listesi

Diyetinizi uygularken gün içinde yağsız olarak pişirilen sebze yemeklerinden küçük porsiyonlar halinde tüketebilirsiniz. Ayrıca bol su içmeyi ihmal etmeden meyve diyeti uygulayabilirsiniz. Amaca uygunluk kazanması için, ekmek ve şekerli besinlerden tamamen uzak kalmak gerekiyor. Sadece bir hafta boyunca her öğününüzde yemeniz gereken meyveleri, kalori miktarlarına göre tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir