BİTKİLER

Sağlık Dostu Şifalı Bitkiler

http://www.dreamstime.com/-image23415612Şifalı bitkiler doğru kullanıldığında sağlığa son derece faydalıdır Hatta alternatif tıp birçok hastalığı şifalı bitkiler vasıtasıyla tedavi edebilmektedir.

Şifalı bitkiler bilinçli kullanılmalı Bir uzmanından kesinlikle hangi bitkinin hangi hastalıkta ne kadar miktarda kullanılacağı öğrenilmelidir.  Aksi takdirde şifalı bitkiler bir hastalığı tedavi ederken başka sorunlara yol açabilir.

Bazı sağlık dostu şifalı bitkiler şöyle sayılabilir: Anason ve haşhaşın tohumlarını çiğnemek kalp çarpıntısına birebirdir. Çeviz içi yemek kalp krizini önler. Günde 3 tane ceviz içi muazzam faydalıdır. Erik ile ergeç otu kalbi son derece güçlendirir.  Kedi otunun kalp atışlarının düzenleme etkisi vardır.  Kereviz, üzüm, nar kalbi dinlendirme etkisine sahiptir. Yorgun kalp bu bitkilerle gayet rahatlar. Enginarın yaprakları çay gibi demleyip tüketildiğinde hazmı kolaylaştırır.  Karaturp ise karaciğerin atıklarını kolaylaştırır iyi gelir. Meryem anadikeni bitkisi aşırı yorgunluk durumlarında kullanılabilir. Papatya çiçeği mide hastalıkları konusunda gayet faydalıdır.  Yulaf kepeği mideyi uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir.

Bu şifalı bitkiler doğru kullanıldığında anlatılan iyi gelir. Ancak özellikle aşırı kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir