BİTKİLER

Dul Aptal Otu

dul-aptal-otuBir şifalı bitkiler çeşidi dul aptal otu nedir? Dul aptal otunun faydaları nelerdir, nerelerde kullanılır?

Bu bilgilerden kısaca bahsedelim.

Yüksek yerlerde yetişen bir bitkidir. Kırmızı renge yakın yaprakları vardır, ortalama 1,5 metreye kadar boyu uzanır. Şifalı bitkiler her zaman şifa değil bazen de zehir içerir. Bu otunda içeriğinde zehir bileşenleri bulunmaktadır.

Dul aptal otunun faydaları nelerdir?

Dul aptal otunun faydaları nelerdir sorunun cevabına egzamaya karşı çok güçlü bir iyileştirici yapısı vardır diyerek başlayabiliriz. Gözde çıkan arpacığa karşı da etkili sonuçlar verir. Ayrıca dulaptal otu tentür haline getirilip romatizma olan bölgelere de sürülürse romatizma ağrılarına iyi gelir oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarır.

Faydalarının yanı sıra zararları da olan zehirli bir yapısı olduğunu söylemiştik. Bu nedenle nasıl kullanılacağını bilmekte önemlidir. Her türlü şifalı bitkiler olarak tavsiye edilen bitkileri dikkatli kullanmakta fayda var. Bu bitkiden şifa bulmak isteyenler tamamını değil sadece kabuklarını kullanmalı.  Çünkü bitkinin tamamı oldukça zehirli ve tehlikelidir. Bu nedenle kesinlikle dahilen kullanılmamalı hatta uzman tavsiyesi eşliğinde alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir