BİTKİLER

Tarçın Kabuğu ve Tarçın Kabuğunun Faydaları

tarçınDefnegiller ailesinin mis gibi kokan bitkisi tarçın kabuğu ile şifalar dağıtıyor. Şifalı bitkiler ile ilgili yazı dizimizde bugün tarçın kabuğunu yazıyoruz. Tarçın kabuğu bir tropik ülke bitkisidir. Ağaç görünümlü bir bitkidir. Ülkemizde sadece botanik bahçelerde yetiştirilen bir şifalı bitkidir tarçın. Tarçın kabuğu ile tarçın ağacının kesilip kabuklar şeklinde soyulup bu şekilde kurutularak, şifalı bitkilerin en meşhurlarından tarçın kabuğu elde edilir. Tarçın kabuğu ile pek çok rahatsızlık tedavi edilir aynı zamanda önlenir.

Tarçın kabuğunun faydaları;

Tarçın kabuğu mide rahatsızlıkları için kullanılan şifalı bitkiler içerisinde yer alır.

Tarçın kabuğu el ve ayakta meydana gelen istem dışı titremeleri önler bu konuda oldukça yararlı şifalı bitkiler içerisinde yer alır.

Tarçın kabuğu aynı zamanda şeker hastalığı için ve şeker hastaları için oldukça faydalı şifalı bitkiler içerisindedir.

Asrın en önemli sorunları arasında yer alan kronik yorgunluk için tarçın kabuğu son derece faydalıdır.

Kadınlarda genital bölgede meydana gelen beyaz akıntıya son veren tarçın kabuğu, bu yönü ile de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen şifalı bitkiler arasındadır.

Tarçın kabuğu tüketimi gaz sancılarına son verir, tarçın kabuğunun faydaları arasında gaz söktürücü özelliği de yer almaktadır.

Tarçın kabuğu nasıl kullanılır?

Tarçın kabuğunu suyun içerinde demleyin, daha sonra süzüp suyunu için. Bu şekilde kullanmaktan hoşlanmayanlar ise tarçın kabuğunun tozunu yiyeceklere yiyecek ve tatlılara katarak tüketebilirler.

One thought on “Tarçın Kabuğu ve Tarçın Kabuğunun Faydaları

  • tekirdağ

    Kan şekerini dengeleme konusunda tarçına çok güvenirim. 1 çay kaşığı tarçın kaynatılmış 1 su bardağı sıcak su içerisinde 15 dk. demleyerek içiyorum. Tavsiye ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir