BİTKİSEL KÜRLER

Cilt Sağlığı ve Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Kürler

şifalı-bitkilerCilt için şifalı bitkiler kullanılarak yapılan bitkisel kürler ile birlikteyiz. Bitkisel kürler son yılların en popüler tedavi yöntemleri içerisinde yer alıyor. Pek çok hastalığın yanı sıra şifalı bitkiler aynı zamanda cilt sağlığı saç sağlığı gibi kozmetik yönlü de kullanılabilmektedir. Bitkisel kürler cilt için oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadırlar. Bunlardan birkaçı ile ilgili tarifler vereceğiz bu yazımızda.

Cilt sağlığı için cilt lekeleri için bitkisel kürler;

Ciltte oluşan çil ve lekeler için bitkisel kür;

Pirinç süt ile kaynatılır. Süt olarak light süt kullanılması cildin yağlanmaması açısında oldukça önemlidir. Daha sonra bu karışım süzülür ve sıvı kısmı ile cilde kompres yapılır. Bu uygulamayı her gece yatmadan önce cilde uygulamanız gece boyu cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Güneş lekeleri için bitkisel kür;

Kış mevsiminde bir kavunun yarısı, yaz mevsiminde ise bir şeftalinin tamamı kullanılır. 1 adet elma ve küçük bir kahve fincanı ile kırmızı şarap üzerine iki yemek kaşığı ile şeker konur.(toz şeker konabilir) Bütün malzemeleri ezin ve bir kavanozun içerisinde karıştırın, bu karışımı 10 gün boyunca bol güneş gören bir yerde bekletin. Krem haline gelen bu karışımı güneş lekelerinin üzerine sürün. Bu uygulamayı her gün gerçekleştirebilirsiniz. Devamlı gerçekleştirdiğiniz bu uygulama sonrasında lekelerin bir süre sonra yok olacağını göreceksiniz. Cilt ve güneş lekeleri için kullanılan bu bitkisel kürler son derece başarılı sonuçlar yaratmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir