BİTKİSEL KÜRLER

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Gargara

ağız-kokusu-için-bitkisel-gargaraBitkisel dermanlar sizin için hayat kurtaracak bitkisel bir karışım ile geliyor. Ağız kokusu başlı başına bir beladır. Öyle ki bazen ağız kokusu için operasyon geçirmek bile gerekebilir. Ağız kokusunun nedenleri genellikle çürük dişler ve bademciklerden kaynaklanır. Ağız ve boğazda meydana gelen iltihaplanma ağız kokusunu tetikler. Ağız kokusu için gargara kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Genellikle kişiler ağız kokusundan kurtulmak için gargara kullanırlar. Fakat bu bazen ağız kokusunu daha çok tetikleyebilmektedir. İçerisinde alkol bulunan gargaralar öncelikle ağız kokusunu geçici olarak yok edebilirler, fakat bu alkollü gargaralar daha sonra ağız kokusunu artırarak devam ettirirler. Fakat şimdi size sunacağımız bitkisel ilaç ağız kokusu azaltarak yok etmektedir.

Ağız kokusu için ne yapsam geçer diye düşünenler için özel bitkilerden elde edilen bu ilaç için gerekli olan malzemeler şu şekilde;

2 damla lavanta yağı
1 adet limonun suyu
1 adet limonun kabuğu
1 litre su
Yarım çay bardağı ile adaçayı

Gargaranın yapılışı;
1 litre kaynamış suyun içerisine 1 adet limonun suyunu ve bir adet limonun rendelenmiş kabuğunu 2 damla lavanta yağını ve yarım çay bardağı ada çayını koyup demlendiriyoruz. Bu karışımı gün içerisinde istediğimiz kadar gargara yapabiliyoruz. İçilebilir olan bu karışımı içmenizi tavsiye etmiyoruz, bunun yerine ağzınızı çalkalayıp tükürmenizi tavsiye ediyoruz. Ağız kokusuna ne iyi gelir diye düşünenlerin derdine bu bitkisel gargara yardımcı olacaktır.

2 thoughts on “Ağız Kokusu İçin Bitkisel Gargara

  • Halit

    Bunu denedim gerçekten işe yarıyor.

    Yanıtla
  • Zeynep

    Ağız kokusu için pek çok ağız kokusu tedavi yöntemi denedim ama bu gerçekten işe yaradı. Hem doğal, hem de kokuyu resmen yok etti.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir