BİTKİSEL KÜRLER

Yüz Gerdirici Bitkisel Maske

yüz-gerdiren-maskeGüzellik her şey demek oluyor bazen. Özellikle ilerleyen yaşın getirdikleri ile mücadele etmek için bin bir çareye başvurma gereği duyuyoruz. Bugün dünyanın her yerinde kozmetikler ve estetikler kadınların ve erkeklerin ilerleyen yaşın getirdiği cilt sorunları ile baş etmek için en çok başvurduğu yöntemler. Oysa ki ilerleyen yaş ile mücadelede bitkisel yöntemler ve ev maskeleri zamanında uygulanmaya başlarsa eğer çoğundan daha etkili olabilmektedirler.

Bitkisel maskeler, bitkisel kürler doğanın insanlığa sunduğu şifaları doğru değerlendirmenin diğer adıdır. Bugün sizlerle evde yüz maskesi hazırlayacağız. Cildinize muhteşem bir gerginlik katacak olan bu yüz maskesi istediğiniz her zaman rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir bitkisel kür. Yüz gerdirici bitkisel maske yapımı için gerekli olan malzemeler organik yoğurt, organik bal ve buğday yağı. Bu 3 önemli maddenin birleşimi cilt için mucize bir yüz gerdirici bitkisel maske olacaktır.

1 çay bardağı yoğurdun  içine( yoğurtun katı tarafını almanız daha iyi olacaktır) 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı buğday yağı katıp hepsini homojen olacak şekilde karıştırıyorsunuz. Bu homojen karışımı yüzünüze alnınız yanaklarınız hatta boynunuzda dahil olmak üzere sürün ve en az yarım saat bekletin. Ilık su ile yıkayarak çıkartın. Yüz gerdirici bitkisel maske uygulama sonunda nasıl ettiğini hemen fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir