BİTKİSEL KÜRLER

Sivilceler İçin Bitkisel Kürler

sivilce-giderici-kürlerBüyük bir sağlık problemi olmamasına rağmen bazen oldukça can sıkıcı bir haldedir sivilce. Sivilceler dönem dönem gerek beslenmeye dayalı gerek psikolojik sorunların etkisi ile vücudumuzda çıkan kızarık yağ bezeleridir. Oldukça çirkin bir görüntü oluşturan sivilceler için kozmetik dünyası fazlası ile ürün üretmiştir. Fakat bu ürünler genellikle kimyasal içerikli olmaktadırlar. Oysa ki doğal yöntemler ile sivilcelere çözüm bulabilmekteyiz. Bu çözümlerin bitkisel olması sağlık açısından iyi olmasının yanı sıra cildimize nüfus etmesi ile cildimizde yenilenmelere de sebep olacaktırlar. Sivilceler için bitkisel çözümleri yazacağız şimdi.

• Adaçayı, ıhlamur, nane, kekik, ve papatya bir cezvede kısa süre ile kaynatılır. Kaynatılan bu otlar süzülür ve suyu cilde bir losyon gibi sürülür. Bu karışım sivilceler için oldukça etkili bir bitkisel yöntem olmaktadır.

• Yeşil çayı iki fincan kaynar su içerisinde bir 10 dakika süre ile bekletiyoruz, daha sonra süzüyoruz. Bu sıvıyı losyon olarak soğuduktan sonra kullanmalıyız.

• Çok basit bir diğer bitkisel sivilce tedavisi ise sirke ile sağlanmaktadır. Elma ve üzüm sirkesini suya katarak bu karışımı direk cildinize uygulayabilirsiniz.

• Sivilcelere iyi gelen bitkisel bir diğer tedavi ise acı soğan suyunun sivilcelerin üzerine sürülmesidir.

 Sivilcelere iyi gelen bir diğer bitki ise güldür. Gülsuyu sivilcelere oldukça iyi gelmektedir.

• Süzülmüş yoğurt sivilcelerin üzerine sürülerek doğal bir sivilce tedavisi uygulanabilir.

• Elmayı rendelin ve bunu bal ile karıştırın, kıvamı tutunca krem gibi yüzünüze veya sivilce bölgesine uygulayın. Bu bitkisel tedavi yöntemi sivilceler için oldukça etkili bir tedavidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir