BİTKİSEL KÜRLER

Gastrit İçin Şifalı Bitkisel Kürler

gastrit-için-bitkisel-kürBir mide rahatsızlığı olan gastrit mideye alınan besinlerden midenin yanma hissederek rahatsızlık duymasıdır. Gastrit hastalığı işte bu yüzden yemek sonrasında hasta kişilerde önemli rahatsızlıklar gösterir. Gastrit için alternatif tıpta pek çok çare bulunmaktadır. Gastrit rahatsızlığına yönelik olarak alternatif tıpta, şifalı bitkiler ve bitkisel kürler önemli derece de kullanılmaktadır. Şimdi sizlere, gastrit rahatsızlığına iyi gelen şifalı bitkiler ile elde edilmiş bitkisel kürler paylaşacağız.

Birinci Bitkisel Kür;

Gastrit hastalığına iyi gelen bitkisel kürler içinde ilk anlatacağımız kür ebegümeci ile yapılıyor. 1 su bardağı kaynar suyun içine 2 ile 6 gram arasında ebegümeci koyuyoruz. 10 dakika kadar bekletilen bu bitkisel kürü günde 3 defa içmek gerekmektedir.

İkinci Bitkisel Kür;

Elimizde büyük bir bardak alıyoruz, içine yarım fincan ile patates suyu koyuyoruz,  bir tatlı kaşığı ile lahananın suyunu koyuyoruz,  üstüne yine bir tatlı kaşığı ile bal koyuyoruz, bu karşımı iyice karıştırıyoruz. Bardağın geri kalan kısmına su ilave ediyoruz. Bu suyu her sabah aç karnına içiyoruz.

Üçüncü Bitkisel Kür;

1 su bardağı suyun içine yaklaşık 10 ram kadar üzüm koyuyoruz, bu karışımı 10 dakika kadar kaynatıyoruz ve bekletmeden içiyoruz.

Dördüncü Bitkisel Kür;

Civanperçemi gastrit hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Civanperçemi ile elde edilen bitkisel kür de yine gastrit hastalığı için iyi bir şifa kaynağıdır. 1 sı bardağı suyun içine 10 gram kadar civanperçemi katıyoruz. Bu karşımı birbirine nüfuz etmesi için 10 dakika kadar bekletiyoruz. Daha sonra ise günde 3 bardak kadar içiyoruz.

Gastrit için şifalı bitkiler ve yine gastrit için bitkisel kürler kullanımı giderek artan ve insanların oldukça yarar sağladığı iyileşmeler gösterdiği durumlar haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir