BİTKİSEL KÜRLER

Tırnak Mantarı İçin Bitkisel Kür

tırnak-mantarı-için-bitkisel-kürTırnak mantarı sorunu yaşan kişiler için hazırladığımız bu makale, sizlere tırnak mantarına iyi gelen bitkiler ile hazırlanan, yani doğal bir çözüm yolu sunacak. Baştan sona dikkatle okumanızı tavsiye ettiğimiz bu makale içerisinde vereceğimiz bilgiler sizleri, tırnak mantarı konusunda rahata çıkaracak bilgiler içermektedir.

Aşağıda verilen tırnak mantarı için bitkisel kürler hazırladığınız ve uyguladığınız takdirde, olumlu sonuçlar almanız işten bile değildir. İlk olarak çay ağacı yağı ile tırnak mantarı tedavisinin nasıl mümkün olabileceği konusunu anlatalım; ayak boyutlarınıza uygun bir kova ya da leğenin içine bir miktar su koyun. Bu suya kırk – elli damla kadar çay ağacı yağı ekleyin ve ayaklarınız yaklaşık olarak yirmi dakika boyunca bu suyun içinde kalsın. Süre dolduktan sonra ayaklarınızı yıkamayın sadece ıslaklığını bir havlu yardımıyla alın ve nemden kurtulmak için iyice kurulayın. Ancak şu nokta önemlidir ki tırnaklarınızın bu kürü uygularken kısa olması gerekmektedir. Nedeni ise tırnağın altında kalacak olan küçük bir nemin bile mantarı beslemesidir. Her işlem bittikten sonra son olarak çay ağacı yağını, masaj yaparak uygulayın ve bu işlemi düzenli olarak uygulayın. Sonucu göreceksiniz.

Tırnak mantarı için bitkisel kür olarak niteleyebileceğimiz bir başka tarifse şu şekildedir: Sarımsak. Evet yanlış okumadınız sarımsak. Sarımsağı alın ve kabuğunu soyun. Mantarlı bölgeye direkt olarak sürerek uygulayın. Başka bir yol ise sarımsağın suyunu iyice çıkartın ve bir aparat yardımıyla mantarlı tırnağa iyice yedirin ve akabinde yün ya da pamuk oranı yüksek bir çorap giyin ve böylece kırk dakika kadar durun. Ardından çorabı çıkarıp ayağınızı iyice temizleyin ve nem kalmayacak şekilde kurulayın. Bu yöntem çoğu hekimce de önerilir.

Evet, tırnak mantarı için çözüm yolları sunduk sizlere. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir