BİTKİSEL KÜRLER

Yüz Gerdirici Bitkisel Maske

yüz-gerdirici-bitkisel-maskeÇoğumuzun hayatında güzellik her şeyden önce geliyor. İnsanların bizi nasıl görmek istediklerini, kendi isteğimizden göre belirleyebiliyoruz. Bunu yaparken de en güzel ve çekici şekilde olmayı istiyoruz.

İlk etapta dikkat çeken uzuvlarımızdan birisi de yüzümüz. Bu görünüşü daha cazip hale getirmek için farklı yollara başvurabiliyoruz. Bizim için önemli olan şey ise bu başvuru yollarını en doğal ve vücudumuza zararsız maske vb. maddelerle tercih etmek. Bunların başında ise öncelikli olarak bitkisel kürler gelmektedir. Vücudumuzu daha güzel hale getirmek için çaba sarf ederken kendimize zararlar vermemeliyiz. Gergin ve sıkı bir yüz için artık estetiğe gerek yok, tamamen doğal yollarla hazırlanan bitkisel kürlerle cilt sarkmaları için bitkisel maskeler kullanılabilir. Günümüzde yüz bakımı için her geçen gün bakım kremlerinin çıktığını dikkate alırsak evde kendiniz hazırlayabileceğiniz, hazırlanması ve uygulanması çok basit kürler ile hem doğal hem sağlıklı aynı zamanda da güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Peki neden bitkisel maske kullanmalıyız? Cildimiz için çok şey yapabiliriz elbette ama bu yapılacak işlemlerin tamamen doğal yollarla olması en sağlıklısıdır, bitkisel kür sıfatı içinse içeriğinde hangi maddelerin olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Bizim için asıl gerekli olan sağlıklı bir güzelliğe ulaşmaktır, zaten hiç birimiz aksini istemeyiz. Bu sebep ile sağlımızı güzelliğimize tercih etmeden ikisini bir arada tutmak için doğal ve bitkisel maskeler kullanmalıyız.

Çok basit ve sağlıklı yöntemler varken daha güzel görünmek için içeriğini bilmediğimiz, daha sonra ne gibi sonuçlar doğuracağını tahmin edemediğimiz krem vb. maddelere yönelmemeliyiz. Gergin bir cilt için bitkisel kürler ile hem sağlıklı hem de genç, sıkı ve güzel bir yüze sahip olabiliriz.

Aşağıdaki tarif genel bir tariftir ve herkesçe uygulanabilir;

“1 çay bardağı yoğurdun içine( yoğurtun katı tarafını almanız daha iyi olacaktır) 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı buğday yağı katıp iyice karıştırıyoruz. Ortaya çıkan bu karışımı alnınız yanaklarınız ve boynunuzda dâhil olmak üzere sürüyor ve bir süre bekletiyoruz. Daha sonra yumuşak yani ılık bir su yardımıyla maskemizi temizleyip çıkarıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir