BİTKİSEL YAĞLAR

Çatlaklar için Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağlar birçok cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Bitkisel yağlar vücut çatlaklarına da  oldukça  iyi gelmektedir. Çatlaklar için bitkisel yağlar nasıl kullanılmalı neler yapılmalı kısaca bahsedelim.

Sürekli kilo alıp verme ve gebelik gibi faktörler vücut yapısının bozulmasına ve çatlaklar oluşmasına neden olur. Bitkisel yağlar ile çatlak bölgelerinize kolayca bakım yapabilirsiniz

Çatlaklar için bitkisel yağlar nasıl etkilidir bunu bilirseniz vücut çatlaklarının önüne geçebilirsiniz. Çatlaklar için bitkisel yağlar farklı şekillerde kullanılabilir.

Zeytinyağı, kekik, karabiber, karanfil, portakal ve tarçın gibi bitkisel yağlar 1’er kaşık olarak karıştırıldığında çatlak bölgeye uygulanabilir. Yaklaşık 30 dakika masaj yaparak uygulanmalı daha sonra su ile temizlenmelidir. Haftada iki kez bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Kakao, gliserin ve keten gibi bitkisel yağları yine 1’er kaşık olarak karıştırıp çatlak oluşumu olan bölgenize uygulayıp yarım saat beklerseniz çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Daha olumlu ve sağlıklı bir sonuç almanız için haftada 2 kez uygulamanızı ve yarım saat kadar cildinize mesaj yaparak uygulamanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir