BİTKİSEL YAĞLAR

Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

cilde-iyi-gelen-şifalı-bitkilerGerçek güzelliği elde etmek için doğaya başvuranlara doğa birçok seçenek sunulmuştur. İş o seçeneklerin elinize geçmesinde ve doğru kullanmayı bilmekte bitiyor. Bitkisel yağlar doğal güzelliğin vazgeçilmezidir. Güzellikte bitkisel yağlar önemli olmakla beraber kaliteli yağların kullanılması da gereklidir.  Cilde iyi gelen bitkisel yağlar şöyle sıralanabilir:

Soya yağı:  soya fasulyesinden elde edilen yağ bitkisel yağlar arasında yoğun olarak içerdiği lesitin ve a vitamini dikkate alındığında cilt bakımı için kullanılan öteki yağlara eklenebilecek en önemli yağlardan bir tanesidir.

Bademyağı: Acı ve tatlı badem çekirdekleri karıştırılarak fakat ara sıra yalnızca tatlı bademden elde edilen bademyağı bitkisel yağlar grubunda gayet kullanışlı bir yağdır. Kuru ciltlerde çok olumlu sonuçlar alınmıştır. Bebeklerde bile kullanılması mümkündür.

Cilde iyi gelen bitkisel yağlar içinde bir de zeytinyağı vardır ki özellikle sızma zeytinyağı tam bir kozmetik katkısıdır. Cilde derinlemesine işler ve deri değiştirmeye yardım eder.

Bitkisel yağlar grubundan bir diğeri olan Jojo yağı ise cilt kırışıklıklarını düzeltmede kullanılır. Bitkisel yağlar kozmetik firmaları tarafından ürünlerinde de kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir