BİTKİSEL YAĞLAR

Bitkisel Yağlar ile Kırışıklık Tedavisi

bitkisel-yağlar-ile-kırışıklık-tedavisi

Bitkisel yağlar birçok hastalığa iyi geldiği gibi aynı zamanda cilt kırışıklığına da iyi gelmektedir. Son yıllarda bitkiler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki henüz keşfedilmemiş binlerce bitki gizli faydaları ile birlikte sır olarak kalmış ve keşfedilmeyi bekliyor. Bitkisel yağlar saç derimizden ayak tırnaklarımıza kadar tepeden tırnağa şifa kaynağıdır ama hangi bitkisel yağlar hangi rahatsızlığa iyi gelir sorusu öncelikle aydınlanması gereken bir sorudur. Zira bitkisel yağlar belirli rahatsızlıklar için kullanılırlar. Söz gelimi saç derisi için faydalı olan bitkisel yağlar sadece saç derisi rahatsızlıklarında kullanılmalıdır.

Kırışıklık için bitkisel yağlar nelerdir?

Kırışıklık için bitkisel yağlar arasında en çok kullanılan Hint yağıdır. Hindistanlı bayanların kullandığı Hint yağı çok iyi bir kırışık önleyicidir. Aynı şekilde Hindistan Cevizi Yağı da kırışan cilde masaj yapıldığında sihirli bir etki göstererek kırışıklıkları azaltmaktadır. Kırışıklık için bitkisel yağlar sınıfında vazgeçilmez yağlardan biri de Keten Tohumu Yağıdır. Bu yağ belirgin oranda cildinizdeki kırışıklıkları giderecektir.

Kırışıklık için bitkisel yağlar arasında günümüzde en çok kullanılan yağlardan biri de Avokado Yağıdır. Ülkemize has bir meyve olmayan Avokado yağına 1/3 oranında zeytinyağı eklerseniz cilt kırışıklığına bitkisel etkili bir çözüm getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir