BİTKİSEL YAĞLAR

Cilt İçin Bitkisel Yağlar

cilt-için-bitkisel-yağlarEğer cildiniz için besleyici ve canlandırıcı bir bakım yapmak istiyorsunuz bunu kozmetik ürünlerinin özü olan cilde iyi gelen bitkisel yağlar ile sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere cildinize uygulayabileceğiniz bitkisel yağları sunacağız. Dilediğinizi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Şimdi sizlere bitkisel yağların cilde faydalarından bahsedelim;

Kakao Yağı: Dâhili kullanımda birçok faydası olduğu biliniyor. Ancak bizi burada ilgilendiren husus harici yani dışarıdan kullanımda nasıl bir etki oluşturduğudur. Özellikle kadınlarda emzirmeden doğan göğüslerdeki yara ve çatlakları tedavi amaçlı kullanılır. Bir o kadarda basur tedavisinde de rol alır.

Limon Yağı: Ciltte genel bilinen etkisi sivilceleri gidermesi ve cildi güzelleştirmesidir. Ayrıca ısıran haşarat ve böceklerin ışıklarından doğan kaşıntıları gidermek içinde kullanılabilir. Cilt için bitkisel yağ özelliği taşıyan limon yağı aynı zamanda kış aylarında soğuk algınlığını engellemesiyle de bilinir.

Cilde iyi gelen bitkisel yağlar arasında saymamız gereken Buğday Yağını yok saymak imkânsızdır. Zira hücreleri yenileyip, selülite iyi geldiği ve yanık, yara tedavilerinde sıkça kullanıldığı herkesçe bilinmektedir.

Çörek Otu Yağı: Bitkisel yağlar cilt bakımında yeni trend ve bu yağlardan biride çörek otu yağıdır. Hemoroide yani basura faydası aşikarken aynı zamanda saçın beslenmesini sağlar ve bu sayede dökülme oranında büyük oranda düşüş sağlar.

Fındık Yağı: Varis ve saçkıran hastalıklarında bitkisel yağlar arasında en önde gelen bir tedavi sağlar. Bunların dışında doğum yapan kadınların en büyük derdi olan cilt çatlaklarını gidermede ve cildin kaybettiği esnekliğini geri kazanmada kullanılır.

Havuç Yağı: Güneşin zararlı ışınlarına karşı uygulanabilecek bir bitkisel yağdır. Ciltte UV ışınlarının yol açtığı yanıklara karşı kullanılması hekimlerce de önerilmektedir.

Saydığımız bu bitkisel yağlardan bir veya bir kaçı sizin daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir