Haşhaş Yağı ve Faydaları

haşhaş-yağıHani gün içerisinde canımızı sıkan bazı rahatsızlıklar vardır. Cildimizden memnun kalmayız, saçımızdan memnun kalmayız, yorgunuzdur, yoğunuzdur… Bütün bu durumlar için bitkisel bir ilaç gibi yaratılmış olan haşhaş yağı pek can sıkıcı sorunun üstesinden geliyor. Bugün sizlerle bitkisel yağlar ailesi için haşhaş yağını konuşacağız. Haşhaş yağının faydaları üzerine bir yazı daha hazırladık okuyucularımız için.

Haşhaş yağının faydaları;

Haşhaş yağından aromaterapide masaj yağı olarak faydalanılır. İnsanları rahatlatıcı bir etki gösteren haşhaş yağı son derece keyif verir. Verdiği huzur ile haşhaş yağı uykusuzluk problemi çekenler içinde adeta bitkisel bir tedavi uygular. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken haşhaş yağının aşırı derecede kullanılmasının aşırı uyku haline olanak sağlayacağıdır. Bu nedenle yolculuk öncesi ve iş ortamlarında haşhaş yağı kullanımından kaçınılmalıdır.

Haşhaş yağı faydaları arasında saç için kullanımı da yer almaktadır. Saçların çok daha kolay uzamasını ve güçlü olmasını sağlayan haşhaş yağı bu yönü ile tercih edilen bitkisel yağlar arasında adı en çok geçenlerden biridir.

Diş ağrısı için haşhaş yağı! Diş ağrısı çeken kişiler için haşhaş yağı gargara yöntemi ile uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir