BİTKİSEL YAĞLAR

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

hindistan-cevizi-yağı-kullanımıBitkisel yağlar ailesinin saç dostu üyesi Hindistan cevizi yağı bugün kullanım yöntemleri ile aramızda. Son yıllarda pek çok ürün yerini bitkisel tedavi sağlayan doğal ürünlere bıraktı. Hal böyle olunca bitkisel yağlar da en çok tercih edilen doğal ürünler arasında yer almaya başladı. Hindistan cevizi yağı kullanımı ise genellikle harici kullanımı ile karşımıza çıkıyor.

Saç için Hindistan cevizi yağı kullanımı;

Öncelikli olarak saç için hindistan cevizi yağı uygularken saçların hafif nemli olmasına özen gösteriyoruz. Nemli saça ve saç köklerine Hindistan cevizi yağı masaj yöntemi ile yediriliyor. Nemli bir tülbent ile başımızı sarıyoruz ve bu şekilde 20 dakika kadar bekliyoruz. Sonrasında saçımızı yıkıyoruz. Saç için Hindistan cevizi yağı kullanımı bu şekilde yapılmaktadır. Daha kuvvetli saçlar için, daha parlak saçlar için ve dökülmeyi durdurmak için bu yöntem oldukça etkili olacaktır.

Vücut için Hindistan cevizi yağı kullanımı;

Uygulamayı düşündüğümüz alanı temizleyip, hijyenini sağladıktan sonra bol miktarda Hindistan cevizi yağını vücudumuza yedirerek uyguluyoruz. Bitkisel yağlar içinde masaj yolu ile etkisi artan bir özelliğe sahip olan bu yağ ayak mantarı, eklem ağrısı, romatizma rahatsızlığı için son derece etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir