BİTKİSEL YAĞLAR

Limon Kabuğu Yağı ve Faydaları

limon-kabuğu-yağıDoğanın insanlara sunduğu mucizelerin başında yer alır bitkisel yağlar. Bitkilerin ve meyvelerden elde edilen bitkisel yağlar dünyanın her yerinde binlerce hastalığa ve sağlık sorununa çare ulaştırmaktadır. Bitkisel yağlar içinden limon kabuğu yağı ile birlikteyiz.  Limon kabuğu yağı özellikle cilt için bin bir derman olan son derece etkili bir yağdır.

Bitkisel yağlar arasında yer alan limon kabuğu yağı ile sivilceler cilt kırışıklıkları artık problem olmaktan uzaklaşıyor. Bitkisel yağlar ailesinin bu muhteşem yağı limon kabuğu yağı bugün bütün aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz yağlar arasında yer almaktadır.  Gelelim limon kabuğu yağının faydaları konusuna; limon kabuğu yağı sivilceleri giderir. Limon kabuğu yağı cildi sıkılaştırır ve ciltte meydana gelen sarkmaları yok eder. Mikropları yok edici etkisi ile de limon kabuğu yağı oldukça etkin bir bitkisel yağdır. Limon kabuğu yağı cilt için yararlarının dışında sıkı bir hafıza güçlendiricidir.

Limon kabuğu yağı nasıl kullanılmalıdır? Limon kabuğu yağı cilt için tonik etkisi ile kullanılmak isteniyorsa eğer mutlaka bol masaj ile cilde yedirilerek uygulanmalıdır. Bunun dışında limon kabuğu yağı ilaç veya bitkisel bir kür olarak kullanılacaksa bal katılarak tatlandırılmış olan suyun içerisine birkaç damla katılarak günde 2 veya 3 defa ağızda gargara yapılarak veya yutularak kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir