BİTKİSEL YAĞLAR

Karanfil Yağının Faydaları ve Kullanımı

karanfil-yağı-kullanımıAğrı kesici bitkisel yağlar ailesinin en önemli ferdi olan karanfil yağı bugün faydaları ve kullanım şekli ile bizlerle birlikte oluyor. Özellikle diş ağrıları üzerinde hayli etkili olan karanfil yağı daha önce de konuğumuz olmuştu. Bazı rahatsızlıklar vücudumuza ilaç yüklemek yerine alternatif ağrı yöntemler kullanarak bu hastalıklara çözümler yaratmak daha doğru olmaktadır. Kronikleşmiş diş ağrıları ise bu hastalıklara örnek gösterilebilir. Bu tip tedavi yöntemleri içinde yer alan bitkisel yağlar ise hem vücudu rahatlatmakta hem de bir ilaç etkisi gösterebilmektedir.

Karanfil yağının faydaları içinde en etkin özelliği ağrı kesici olmasıdır. Diş ağrısı eklem ve kas ağrısı karanfil yağının tedavi alanı içerisinde girmektedir. Mide ve ağızda oluşan kötü kokuları yok etmek de karanfil yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Karanfil yağının kullanımı;

Ağrıyan diş için karanfil yağı kullanırken bir pamuk üzerine damlatılan karanfil yağı ağrıyan dişin üzerine konulur ve dişlerle orada sıkıştırılıp tutulur.

Vücut ağrıları için ise karanfil yağı, kantaron ve kekik yağı ile karıştırılıp kullanılır. 10 damla kadar kantaron içine 6 damla kadar kekik ve 4 damla kadar karanfil yağı eklenir. Bu karışı ağrı çektiğiniz bölge üzerine sürerek tedavi edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir