BİTKİSEL YAĞLAR

Melisa Yağının Faydaları ve Kullanımı

melisa-yağı-faydaları-ve-kullanımıMelisa bitkisinden elde edilen başta astım nefes darlığı üzerine pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan melisa yağı bitkisel yağlar ailesi içerisinde yer alan önemli bir üyedir. Melisa yağının sağlık sorunları için alternatif tıp tedavisi içerisinde oldukça önemli bir yeri vardır. Bugün sizlerle melisa yağının nasıl kullanılması gerektiği üzerine bilgiler paylaşacağız. Öncelikli olarak melisa yağının faydaları konusuna kısaca değinelim.

Melisa yağının faydaları; melisa yağı mide rahatsızlıklarına iyi gelir, melisa yağı aynı zamanda baş ağrısı ve migren hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Melisa yağının faydaları içerisinde yer alan bir başka özelliği ise onun cildi güzelleştirici etkisi olmasıdır. Beyin damarlarını açan melisa yağı kas ağrılarını gidermesinin yanında pek çok kış hastalığı için tedavi edici özelliğe sahiptir.

Melisa yağının kullanımı; melisa yağı genellikle dahilen alınan bir bitkisel yağdır. Yarım fincan su içerisine bir iki damla damlatılarak alınan melisa yağı aynı zamanda su yerine şekere damlatılarak da alınabilmektedir. Haricen kullanılması istendiği zaman ise melisa yağı masaj yolu ile cilde uygulanmaktadır. Fazla kullanımından kaçınılması gerekir. Hamilelerin melisa yağı kullanmaması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir