BİTKİSEL YAĞLAR

Saç Kepeği için Bitkisel Yağlar

saç-kepeğini-yok-eden-bitkisel-yağlarBitkisel yağlar hem besin olarak kullanılabilmekte hem de cilt bakımında kullanılabilmekte. Bitkisel yağlar birçok cilt sorununu çözmek için de kullanılıyor. En faydalı Bitkisel yağlararasında zeytinyağı-limon yağı- Hindistan cevizi yağı-biberiye yağı-lavanta yağı sayılabilir.

Bitkisel yağlar

Kepekleri önlemek içinBitkisel yağlararasında zeytinyağı içerdiği yüksek proteinler ve doymamış yağ oranları ile saçları beslerken kepekleri de önler.

Kepekler Neden Oluşur?

  • Kötü hava şartları

  • Yeteri kadar iyi beslenmemek

  • Ucuz jöle-saç kremleri ve şampuanlar

  • Stres

  • Tiroid bezi hormonlarının etkisi

Saç kepeğini yok eden bitkisel yağlar

Bir çok saç kepek önleyici şampuanların yanında bir de çözüm olarak Saç kepeğini yok eden bitkisel yağlar da kepekleri önleyebilmektedir.  Jojoba yağı Biberiye yağı kepeklerden kurtulmak için bir çözüm olabilir. En çok kepek önlemede kullanılan yağlar arasında Lavanta Yağı ise birinci sırayı almaktadır.

Saç kepeğini yok eden bitkisel yağlar arasında en etkili yağ Lavanta yağıdır. Lavanta yağı ve bitkisi ayrı ayrı saçları kepeklerden arındırdığı gibi parlak dolgun ve sağlıklı kepeksiz saçlara kavuşmanız için bitkisel bir çözüm sunuyor.

Lavanta bitkisini 5 dakika kaynatırsanız (2 tutam+1 bardak su) ve banyodan sonra saçlarınıza yedirirseniz kepeklerden kurtulabilirsiniz. Lavanta yağını da aynı şekilde banyodan 1 saat önce saçlarınıza yedirin. 3 denemeden sonra kepeklerin yok olduğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir