DİYETLER

Karatay Diyet Listesi

sebze-tabağı-diyet-tabağı-protein-diyetiKaratay diyeti Profesör Canan Karatay Efendigil’e ait bir diyettir.

Karatay diyeti neden önemlidir? Çünkü Karatay diyeti dünyaca ünlü kalp doktoru Kardiyoloji profesörü tarafından bizzat önerilmektedir. Kalbimiz bizim her şeyimizdir. O durursa hiçbir organın işlevinin önemi kalmaz. Bu nedenle kalbimizi koruyacak damar yollarını geniş tutmaya yardımcı olacak ve bizleri fazla kilolardan uzak tutacak Karatay diyeti uzun yıllar boyunca Türk mutfağına paralel besinler öneren bir diyet olduğu için uygulanabilirliği de mümkündür.

Karatay Diyet Listesi Nedir?

Karatay diyet listesi bazı diyetlerin aksine bizleri miligram gram ölçüleriyle sıkıştırmıyor. Bizlere 3B zehirli besinler olan rafine Tuz-rafine Şeker ve rafine Un mamullerinden tamamen uzak durmamızı öneriyor ve bunun dışında kuruyemiş ve kırmızı et balık eti tavuk eti ızgara ve kebaplar konusunda cömert davranıyor.

Karatay Diyet Listesi

Bu listenin kafa karıştırıcı bir liste haline gelmemesi için tüm yaşamınız boyunca kolayca uygulayabileceğiniz öğün bazında birkaç besin önerisinde bulunmak yeterli olacaktır.

Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta-ceviz-fındık-fıstık-tuzsuz peynirler-domates ve şekersiz çaylar öneriliyor. Öğle yemeğinde birer porsiyon olmak kaydı ile ızgara bonfile-pirzola çeşitli kebaplar yoğurt  ayran ve bol yeşil salatalar öneriliyor. Mevsimlik meyvelerden birer tane yemeklerden sonra yenebilir. Akşam menüsü yine öğle menüsü gibi bol proteinli besinlere yer veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir