DİYETLER

Akdeniz Diyeti İle 4 Haftada 5 Kilo

akdeniz-diyetiTüm günü yoğun geçiren hem evde hem de dışarıda yemek yiyen insanlar için diyet yapmak oldukça güçtür. Çünkü diyet programları mutlak bir disiplin gerektirmektedir. İşte bugün tamda aradığınız bir diyet programı yazıyoruz. Hem evde hem de dışarıda uygulayabileceğiniz Akdeniz diyeti ile sizlerle birlikteyiz. 4 haftada 5 kilo vermek için hazır olun. Ortalama bir kilo verme şeklinden bahsediyoruz. Akdeniz diyeti için sağlıklı kilo verdiren bir diyet diyebiliriz. İşte Akdeniz diyeti;

Akdeniz diyeti 1 hafta;

• Kahvaltı: 1 su bardağı sütün üzerine 1 tatlı kaşığı bal katıyoruz. Ballı süt eşliğinde 1 dilim peynir ve 1 dilim ekmek yiyoruz. Yanında kurutulmuş domates ve kırmızı biber yiyoruz. Kırmızı biber tatlı olmalı.

• Ara öğünde: 1 adet kuru kayısı, 1 adet kuru incir, 1 adet ceviz, 1 adet kuru erik tüketiyoruz.

• Öğle yemeği: Akdeniz diyeti öğle yemeğinde küçük bir tabakta az yağlı kıymalı spagetti ve yanında domates salatalık dilimleri yiyoruz. Bu menüye alternatif olarak domatesli spagetti ve Akdeniz salatası tercih edilebilir.

• İkindi vakti ara öğününde: 1 adet ceviz, 1 adet kuru erik, 1 adet kuru kayısı, 1 adet kuru incir, tüketiyoruz.

• Akşam yemeği: Akdeniz diyeti akşam yemeği için 1 küçük tabakta çok az yağlı sebze yemeği ve 3 yemek kaşığı ile bulgur yada kuskus tercih ediyoruz. Bu yemeğin yanında çoban salatası yiyoruz.

Akdeniz diyeti 1. Haftasının sonunda 2,5 kilo verebilirsiniz. Bu diyet programı her gün sebze yemekleri farklılaştırılarak yada spagetti çeşitleri değiştirilerek renklendirilebilir. Önemli olan az yağlı ve az öğünlerde tüketmektir. Yani Akdeniz diyeti uygularken koca bir tabak makarna yada sebze yemeği yerine küçücük tabaklarda yemekler tüketeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir