DİYETLER

Karatay Diyeti ile Zayıflama

karatay-diyeti-ile-zayıflamaKaratay diyeti ile zayıflama mümkün. Diyetin uygulanabilirliği ve bir nevi yaşam stili haline getirilmesi bazı şartlara bağlıdır. Bu şartlar sağlanırsa Karatay Diyeti ile zayıflama mümkün olabilir.

Karatay diyeti ile zayıflama için Karatay diyeti ne öneriyor?

Karatay diyeti bizlere bol protein içerikli besinlerle beslenmemiz konusunda desteklerken aşırı kilo alımına sebep olan karbonhidrat içerikli besinlerden uzak durmamızı öğütlüyor.

Karatay diyeti özellikle Şeker un ve Tuz gibi tehlikeli karbonhidrat kaynaklarından uzak durmamızı ve bunların dışında kalan protein mineral vitamin ve bitkisel-hayvansal yağlar konusunda tüketime yönlendiriyor.

Dünyaca ünlü kalp doktoru Profesör Canan Karatay’ın Karatay diyeti ekmek+tuz+şeker alışkanlıklarımızı terk ederek sağlıklı yaşama adım atmamıza ve diyabete neden olan yağlardan kurtulmamıza yardımcı olan bir diyettir. Karatay diyeti ile rafine undan imal edilen ekmekten vaz geçmek bize zor gelebilir. Çay kolik bir millet olarak şekerli çay alışkanlığından feragat etmek zor gelebilir. Ama işin ucunda kalbimizin sağlığı varsa bunlardan vazgeçmek en iyisi olacaktır. Yapılan araştırmalara göre 3 beyaz zehiri ( un-şeker-tuz) hayatımızdan çıkardığımızda hastaneleri dolduran insan popülasyonunun %30 azalacağı tespit edilmiştir. Bu da hastaneye giden her 10 kişiden 3’ünün artık hastaneye gitmeye gerek duymayacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir