NE İYİ GELİR?

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

öksürüğe-ne-iyi-gelirÖksürüğe ne iyi gelir, öksürüğe iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir, öksürüğü ne keser?

Kuru havalar, soğuk ve kış şartları beraberinde hastalıkları ve öksürüğü getirir. Hastalığı bir süre sonra üzerimizden atsak da öksürük öyle kolay kolay yakamızı bırakmaz. Bugün sizlerle öksürüğe  ne iyi gelir sorusuna cevap arıyoruz. Şifalı bitkiler ile öksürüğü nası keseceğiz birlikte göreceğiz.

Öksürüğe ne iyi gelir?

Öncelikli olarak öksürük sorunu yaşayan kişinin odası havalandırılmalı ve mutlaka nemlendirilmelidir. Zira kuru bir atmosfer öksürüğü daha da tetikleyecektir. Bunun yanı sıra boğazı yumuşatıcı şeyler tüketmekte ayrıca önemlidir. Mesela sık sık bitki çayları tüketmek ve bu çayları bal ve pekmez gibi doğal ürünlerle tatlandırmak öksürüğü kesmek için birebirdir.

Öksürüğü ne keser?

Şimdi sizin için öksürüğe iyi gelen şifalı bir karışım paylaşacağız. Bir tam elemanın kabuğunu soyun ve kabuğunu bir cezvenin içine alın. İçine biraz ıhlamur, biraz tarçın kabuğu ve birazda karanfil katın. 1 dilim limonda ekleyerek kaynatın ve bir tatlı kaşığı bal ile birlikte tüketin.  Bugün öksürüğe ne iyi gelir sorusuna bir cevap hazırladık yeni yazılarımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir