NE İYİ GELİR?

Şeker Hastalığına Ne İyi Gelir?

şeker-hastalığını-tedavi-eden-bitkilerEn önemli diyabet hastalıklarından biri olan şeker hastalığı için yazıyoruz bugün. Hastaları için her daim tetikte olmaları gereken bir hastalık olan şeker hastalığı bitkiler ile tedavisi desteklenerek çözümler yaratılabilen bir hastalıktı. İşte bizler bugün şeker hastalığını tedavi edici bitkileri meyveleri ve sebzeleri paylaşıyoruz.

Mandalina: İlk besinimiz mandalina şeker hastalığı üzerinde oldukça etkili bir meyvedir mandalina. Şeker hastalığı için şifa arayanlar mandalina ile artık tanışmalılar. Gün içerisinde 2 adet veya 3 adet mandalina tüketmek şeker hastalığının oluşumu önemli bir ölçüde önlüyor.

Çemen Otu: Tohumunda çözülebilen liflerin fazlası ile mevcut olduğu çemen otu kan şekerini mutlak suretle kontrol altına alıyor. Çemen otu iyi kolesterolün kandaki miktarını artırması ile de bir bitkisel mucize yaratıyor.

Soğan: Her evde rahatlıkla bulunan ve kullanılan soğan yine şeker hastalığının tedavisi için mucize bir bitki. Diyabet hastalarının sıklıkla tüketmesi gereken soğan özellikle kabuğunda önemli diyabet sorunlarına tedaviler barındırıyor.

Sarımsak: Yine soğangiller grubunun bir üyesi olan sarımsak şeker hastalığını tedavi eden bitkiler arasında yer alıyor. Sarımsağı yemeklere katarak veya çiğ tüketerek onun kan şekerini düzenlemesini sağlayabilirsiniz.

Fasulye: Fasulye içerisinde bulunan yüksek lif oranı fasulyenin tüm çeşitlerinde mevcuttur. Fasulye tüketimi bu nedenle oldukça faydalıdır. Şeker hastalığını tedavi eden bitkiler arasında yer alan fasulye, bütün fasulye çeşitleri ile bir sağlık deposudur.

Acı Su Kabağı: Acı su kabağının bir diğer adı da Pelesenk armududur. Acı su kabağı kan şekerini düzenlemesi ile tanınan şeker hastalığı tedavisi aracıdır. Şifalı bitkiler içinden şeker hastalığı için en önemlilerinden biridir pelesenk armudu. Sağlanmış bir deney sayesinde acı su kabağından günde 2 kaşık tüketmek kanda ki şeker oranını % 54 azaltmaktadır.

Bugün sizlerle şeker hastalığına iyi gelen bitkiler, şeker hastalığının tedavisinde kullanılan şifalı bitkileri paylaştık. Şeker hastalığı için yeni şifalı bitkiler yazılarımızla yeniden birlikte olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir