NE İYİ GELİR?

Romatizmaya Ne İyi Gelir?

romatizmaya-ne-iyi-gelirDünyada yaşayan herkesin başına gelebilecek kadar yaygın bir hastalık olan romatizma genel olarak bireyin, bağışıklık sisteminde oluşmuş olan sorunlardan dolayı eklemlerin içinde olmak koşuluyla iltihaplanmalara neden olan kronikliği kanıtlanmış bir hastalıktır.

Günümüzde tamamen ortadan kaldıracak şekilde tedavisi bulunamamıştır. Bu yüzden bireyler tıp yoluyla bu rahatsızlıkla mücadele etmektense bitkisel dermanlarda çözüm aramaya başlamışlardır. Bu yazımızda sizlere romatizmaya iyi gelen bitkilerden bahsedeceğiz.

Yıllar sonra romatizmaya ne iyi gelir diye sorulmaya başlandı ve cevabı da uzmanlarında onayıyla tamamen doğal yollarda bulundu. Romatizma için bitkisel kür olarak şunları söyleyebiliriz;

–          Bir miktar sirke ile bir o kadar da zeytinyağı iyice karıştırılır. Bu homojen karışımın üstüne yaklaşık üç – dört yemek kaşığı kadar iyice ufalanmış olan kafuru koyulur. Bu zerreciklerin erimesine yetecek kadar süre beklenir ve sonrasında yün oranı fazla bir bezin üstüne iyice dökülür. Bu bez romatizmalı bölgeye sarılır ve ağrılar dinene kadar sabah akşam olmak üzere bu karışım tekrarlanır.

–          Bir başka karışım için elinizde olan bir tutam iyice kıyılmış olan tere otu ile bir o kadar da pazı iyice karıştırılır. Bu ikisini aynı anda dövdükten sonra bir aparatla ağrı olan bölgeye sürülür. Yaklaşık olarak yarım saat – kırk dakika kadar beklettikten sonra yumuşak yani ılık suyla romatizmalı bölge yıkanır. Bu karışımı gün aşırı tekrarlamak büyük sonuçlar getirecektir.

–          Son bir kürden daha bahsetmek gerekirse; yaklaşık olarak dört su bardağı kadar kaynak suyuna, on çorba kaşığı kadar iyice ezilmiş ve ufalanmış şekilde söğüt yaprakları koyulur. Hemen hemen yarım saat bu karışım bekletildikten sonra iyice süzülür. Gün içinde belli saatlerde olmak koşuluyla, üç – dört gün boyunca aynı saatlerde içilir.

Evet, sizlere romatizmaya iyi gelebilecek birkaç bitkisel kürden bahsettik. Umarız sağlığınıza kavuşursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir