NE İYİ GELİR?

Varise Ne İyi Gelir?

varise-ne-iyi-gelirVarise ne iyi gelir sorusu birçok insanın cevap aradığı yüzbinlerce insanın ortak derdi.

Varise ne iyi gelir sorusuna genel bir cevap vermek mümkün. İşi gereği fazla süre ayakta kalanlar, ve bunun tam tersi olarak uzun süre oturanlar varise yakalanıyor. Kalp damar cerrahisi uzmanları varisin çok daha vahim hastalıkların habercisi olabileceğinin altını çiziyorlar. Varise ne iyi gelir sorusuna verilecek cevap elbette ki öncelikli olarak bir hekime görünmek ve varis hikayesinin oluşumunu hekimle paylaşmak. Toplar damarların genişleyip şişmesi olayı olan varis özellikle kadınların estetik kaygıları nedeni ile korkulu rüyası.

Varis tedavisi için tıbbi çözümlerden önce kendi kendimize uygulayabileceğimiz bir takım önlemler varise iyi gelir. Varis tedavisi için alınacak kişisel önlemlerin başında sıcak sudan ve sıcak havadan uzak durmak. Mümkünse topuklu ayakkabılar giymemek .  Dar elbiselerden kaçınmak.  Elbette hemen hemen her hastalıkta çözüm olarak önerilen egzersizler yapmak .

Varis tedavisi ; varislerin kan dolaşımını olumsuz yönde etkilemesi sonucu damar tıkanıklıklarına yol açan bir hastalık olduğu için mutlaka yapılması gerekli. Varis tedavisi için vakit kaybetmeden bir kalp damar cerrahi uzmanına görünmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir