NE İYİ GELİR?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

diş-ağrısına-ne-iyi-gelir-karanfilEn büyük ve en belalı ağrıların başında gelir diş ağrısı. Diş ağrısı ile mücadele etmek oldukça dertli bir iştir. Diş ağrısı için iyi gelen ilaçlar yanında diş ağrısına iyi gelen şifalı bitkilerde vardır. Diş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler içinde oldukça sık söz ettiğimiz karanfil ile birlikteyiz. Öncelikle diş ağrısı neden olur bunun üzerinde konuşalım. Diş ağrısı genetik ve dış etkenler yüzünden dişler ve diş sinirleri çevresinden kaynaklanan oldukça etkili bir ağrıdır. Diş ağrısı dişte meydana gelen çürükler nedeni ile oluşan bir ağrıdır. Diş ağrısı kimi insanlarda çok şiddetli hissedilir kimi insanlarda ise ne kadar çok dişte çürük olursa olsun şiddetli bir ağrı değildir.

Diş ağrısı ile mücadele noktasında diş ağrısına iyi gelen şifalı bitkilerden yardım alınmak istenir. Pek çok değişik yöntem uygulanan diş ağrısı için biz bugün karanfilden bahsedeceğiz. Diş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler içinde karanfil nasıl kullanılır? Diş ağrısını nasıl geçirir? Karanfil ağrı kesici etkisi diş ağrısı için oldukça etkilidir. Dişe uyuşturucu bir etki yapan karanfil sayesinde diş ağrısı azalma gösterecektir. Karanfili diş ağrısına bir ilaç gibi kullanıyoruz. Diş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler içinde yer alan karanfilden bir adet alıp ağrıyan dişin üzerine koyuyoruz. Üst veya alt dişimiz ile ağrıyan dişin ve karanfilin üzerine biraz bastırarak ısırmak ve karanfili bu şekilde tutmak içinde ki etkili maddelerin dişe geçmesini sağlayacaktır.

Diş ağrısı ile baş etmek zordur bunu hep söylüyoruz bu yüzden diş çürüklerine yol açan pek çok maddeden uzak durmak gerekiyor. Diş ağrısı için şifalı bitkiler içinde yer alan karanfil aynı zamanda dişlerin çürümesine de engel olmaktadır. Karanfil için diş çürümesini önleyen şifalı bitkiler de diyebiliriz. Diş ağrısına iyi gelen diğer şifalı bitkiler ise maydanoz ve sarımsaktır. Maydanoz ve sarımsakta yer alan ağrı kesici maddelerde diş ağrısı için iyi gelen şifalı bitkiler içerisinde yer almalarını sağlamaktadır. Dişler yaşamımızı rahat bir şekilde idame ettirmemiz için en gerekli organlarımızdandır. Bu nedenle onları korumak için oldukça dikkatli davranmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir