NEYE İYİ GELİR?

Ahududu Neye İyi Gelir?

ahududu-neye-iyi-gelirAhududu görünüm itibariyle çileği andırır ve fakat böğürtlene benzeyen ahududu türü de vardır.  Meyve olarak tüketilebildiği gibi aynı zamanda dondurma, meyve suyu ve reçel olarak da tüketilmektedir. Tadı lezzetli olmakla birlikte besin değeri açısından çok zengin olan bu meyve sağlık açısından da oldukça faydalıdır.  Kırmızı renkli olan ahududu meyve olarak tüketildiğinde taze tüketmek gerekir. Zira çabuk bozulur.  

Ahududu neye iyi gelir diye sorarsanız verilecek cevaplar çeşitlidir. Şifalı bitkiler kategorisinde de bulunan bu meyve tansiyonu düşürür. Kanın temizlenmesine yardımcı olur ve vücuttaki mikropların atılmasında etkilidir. Bağırsakları da çalıştırır ve ayrıca kabız problemine iyi gelir. Boğaz iltihaplarında kullanıldığı da görülmüştür, nikriz rahatsızlığında faydalıdır.  Doğumu yaklaşan kadınlarda rahim kaslarındaki kasılmaların düzeltilmesinde de etkili olur.

Mide ülseriniz varsa ve ahududu neye iyi gelir diye soruyorsanız yanlış meyveyi araştırıyorsunuz diyebilirim. Zira şifalı bitkiler konusundaki araştırmalar bu meyvenin mide ülseri olanların kullanmaması gerektiğini göstermişlerdir.  Şifalı bitkiler konusunda araştırma yapıp da bu meyveyi duymayan yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir