NEYE İYİ GELİR?

Civan Perçemi Neye İyi Gelir?

civanperçemi-neye-iyi-gelirDağlarda, kırlarda, genellikle yüksek kesimlerde daha çok yetişen bir şifalı bitkidir civanperçemi. Özellikle kadınlar için oldukça faydalı bir bitki olan civanperçemi bir çiçek görüntüsündedir. Civanperçemi görüntüsü olarak yeşil kalın otun içerisinden çıkan sarı mini çiçeklerin sık bir görüntü oluşturduğu çiçektir. Oldukça güzel bir görüntüsü olan civanperçemi bu görüntüsünün altına bin bir şifa sığdırır. Civanperçemi bitkisi neye iyi gelir? Civanperçeminin faydaları nelerdir? Bu konular üzerinde duracağız bu yazımızda. Civanperçemi nelere iyi gelir hangi hastalıklara çözüm olan şifalı bitkiler içerisinde yer alır? Bu konular üzerinde duracağız. Kırlarda sapsarı görüntüsü ile kendine hayran bırakan civan perçemi özellikle menopoz başta olmak üzere pek çok hastalık için şifa kaynağıdır.

Civan perçeminin faydaları içerisinde ilk sırada menopoz döneminde kullanımı önem arz etmektedir. Menopoz için şifalı bitkiler ailesinde ilk sıralarda yer alır civan perçemi. Civan perçemi faydaları arasından bir diğeri ise ateş düşürücü etkisi olmasıdır. Civanperçemi kürü iyi bir ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Civanperçemi kürü menopoz döneminde kadınlarda sıklıkla meydana gelen ateş sıcak basması gibi durumlarda da oldukça etkilidir. Civanperçemi kürünün ateş düşürücü olarak kullanılması onun en önemli şifa kaynakları içerisinde yer alır. Bağırsaklarda toplanan gazı gidermesi civanperçeminin faydaları arasından bir diğeridir. Civan perçemi kürü ile gaz sancısı çekenlerin bu sıkıntısı da son bulmaktadır. Civan perçemi neye iyi gelir sorumuzun bir diğer cevabı ise iyi bir tansiyon düşürücü olmasıdır. Yüksek tansiyon hastaları için civanperçemi kürü mutlaka kullanılmalıdır.

Civanperçemi kürü nasıl yapılır? Civan perçemi kürü nasıl kullanılmalıdır? İncecik kıyılmış civanperçemini yarım tatlı kaşığı kadar bir bardak suya atın bu karışımı 10 dakika kadar mutlaka ağzı kapalı bir şekilde kaynatın. Daha sonra civanperçemli suyu süzün. Süzülmüş suya hiçbir tatlandırıcı ve şeker ilave etmeden kullanmalısınız. Bu suyu aç karnına ve yemek yemediğiniz zamanlarda özellikle öğün aralarında tüketin. Günde 2 ve 5 bardak arasında civanperçemi suyu içebilirsiniz. Fakat önemli bir nokta var ki hamile bayanlar civanperçemi kürü veya civan perçemini kesinlikle kullanmamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir